Co roku robię podsumowania, bo zawsze mi się wydaje, że tak mało się działo. I co roku sama siebie pozytywnie zaskakuję, bo tempo publikowania na blogu stopniowo zwalnia, ale pojawia się sporo dodatkowych działań.
W 2019 roku opublikowałam 22 artykuły na blogu (i 8 w innych miejscach), poprowadziłam 8 webinarów i 45 transmisji live. Do warsztatów dla rodziców dołączyły szkolenia na temat snu dla profesjonalistów, których trzecia edycja już 11 stycznia:
W 2019 zostałam mówczynią TEDx, opowiadając o nocnych markach:
Wystąpiłam też na 7 innych konferencjach i wydarzeniach oraz zaczęłam organizować spotkania dla Specjalistów 0-6.
Jestem szczególnie wdzięczna za zwycięstwo w plebiscycie „Człowiek Roku” w powiecie tomaszowskim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna organizowanym przez Dziennik Łódzki i za wygraną w konkursie Twórca Roku 2019.
Końcówka roku była szalona – w skarbonce charytatywnej #dlaAlexa w ciągu dwóch tygodni zebrałam z Waszą pomocą 155 382,97 zł, a Fundacja Medycyny Prenatalnej im. Ernesta Wójcickiego w ostatni weekend grudnia sprzedała 53 517 egzemplarzy mojego ebooka o rytuale wieczornym (a w sumie sprzedaż mojego ebooka i ebooków Nicole Sochacki Wójcickiej – MamyGinekolog, Alicji Jaczewskiej i Marii Frydrych zasiliła konto Fundacji o 300 138 zł).
DZIAŁO SIĘ!
Plany na 2020?
Na pewno wiosną ukaże się moja pierwsza książka „Czwarty trymestr”, którą wydaję samodzielnie. Możesz zapisać się na listę oczekujących, żeby nie przegapić startu przedsprzedaży:
Będę także ponownie – w lepszej jakości – nagrywać kurs online „Dbanie o dobre spanie niemowląt” i przynajmniej do wakacji co miesiąc spotykać się z Wami na webinarach.
Bardzo chciałabym, żeby mimo planowanej ekspansji na Youtube (o której na razie ćśśś) nie ucierpiała częstotliwość publikowania na blogu i cotygodniowe transmisje live, czyli Wymagadki.
Nie obiecuję niczego więcej, bo w ubiegłym roku nie udało się zrealizować wszystkich planów, a życie przyniosło propozycje, o których nawet nie śniłam. Mam nadzieję, że w 2020 roku znajdziecie u mnie treści dla siebie!
Ze wszystkich opublikowanych w 2019 roku artykułów wybrałam 10 najchętniej czytanych. Odnośnik do hitów z poprzednich lat znajdziesz na końcu tego zestawienia.
Zapraszam na TOP 10 (w kolejności od mniej do bardziej popularnych):
10. Leki nasenne dla dzieci
Z pomocą lekarza w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży przyjrzałam się wszystkim dostępnym na rynku lekom, suplementom i preparatom ziołowym polecanym z ust do usta jako „nasenne”. Czy są skuteczne? Czy są bezpieczne? A jeśli nawet nie szkodzą, to czy warto je stosować? O tym więcej TUTAJ.
9. Jesienne infekcje – wywiad z farmaceutą Arturem Rakowskim
Porozmawialiśmy z Arturem Rakowskim – ojcem i farmaceutą – o aptecznych i domowych sposobach na katar, kaszel, gorączkę oraz patentach na budowanie odporności. Oby nie przydawało Wam się za często, ale gdyby jednak, to tekst znajdziecie TUTAJ.
8. 5 mitów o odstawianiu od piersi
Czasem wydaje mi się, że powinnam mieć na drugie Pogromczyni, tak często mierzę się na żywo i online z mitami dotyczącymi opieki nad małymi dziećmi. Było już o wspólnym spaniu, o długim karmieniu piersią i w końcu rozbrojenia mitologii doczekał się też proces odstawienia dziecka i zakończenia laktacji. Lista nie jest wyczerpana i artykuł pewnie doczeka się kiedyś kolejnej części, a jego pierwszą część przeczytacie TUTAJ.
7. Jak umyć dziecku zęby?
Zalecenia dotyczące higieny jamy ustnej są ważne… tylko co z tego, gdy mycie zębów staje się polem codziennej walki. Jeśli nie znacie zachęcających do mycia książek i patentu z suchościeralnymi bakteriami, zajrzycie koniecznie TUTAJ
6. Ile bajek może oglądać dziecko? Rekomendacje dotyczące mediów cyfrowych
No właśnie, ile? I dlaczego tyle, a nie mniej albo więcej? Jakie bajki wybierać, a czego unikać? Podsumowanie najnowszych zaleceń Amerykańskiej Akademii Pediatrii i WHO znajdziecie TUTAJ.
5. Jak oddycha Twoje dziecko?
Artykuł, po którym Czytelnicy szturmem ruszyli do laryngologów i logopedów – serio! I bardzo dobrze, bo temat jest pomijany, a prawidłowe oddychanie jest bardzo ważne dla rozwoju i zdrowia dziecka. O tym, co jest nie tak na tym zdjęciu (ze mną w roli główniej), przeczytacie TUTAJ.
4. Rozszerzanie diety a sen
„Nie najada się! Daj mu kaszę!” – ile razy słyszeliście podobne sugestie? Powszechnie zwykło się sądzić, że rozszerzenie diety niemowlaka o pokarmy stałe sprawi, że zacznie on spać dłużej lub zmniejszy liczbę nocnych pobudek. O tym, czy i kiedy wprowadzenie stałych pokarmów wpływa na sen dzieci, przeczytasz TUTAJ.
3. Ile powinno spać dziecko?
Zupełnie informacyjny, ale najwidoczniej potrzebny – bo w sieci znajdujecie mnóstwo wyssanych z brudnego palca tabelek – wpis z rekomendacjami Amerykańskiej Akademii Medycyny Snu TUTAJ.
2. Dlaczego tata w nocy jest „be”?
Wpis, którego miało nie być, bo temat wydawał mi się zbyt trywialny. Tymczasem rzadko kiedy otrzymuję tyle wiadomości zwrotnych od Czytelniczek, co tym razem! Wiem, że wiele osób nakłonił do refleksji i wprowadzenia zmian w swoich systemach rodzinnych. O tym, dlaczego ojcowie bywają be i co można z tym zrobić, przeczytasz TUTAJ.
1. Co może pić niemowlę?
Nic się nie klika tak, jak drama 😉 Tekst napisany na fali oburzenia wprowadzeniem przez sieć Lidl ciasteczek dla niemowląt… do rozpuszczania w butelce. A przy okazji kilka słów o zaleceniach dotyczących żywienia niemowląt – do poczytania TUTAJ.
„Pani Od Snu”. Psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I), pedagożka, promotorka karmienia piersią i doula. Mówczyni i trenerka (pracowała jako ekspertka od snu m.in. z Google, ING, GlobalLogic, Agorą i Treflem), prelegentka TEDx. Certyfikowana specjalistka medycyny stylu życia – IBLM Diplomate – pierwsza w Polsce psycholożka z tym tytułem. Wspiera dorosłych i dzieci doświadczające problemów ze snem.
Więcej o Magdalenie TUTAJ.
0 komentarzy