O mnie2018-09-20T12:07:41+00:00
Dzień dobry, cześć!

Nazywam się Magdalena Komsta.

Z wykształcenia jestem psycholożką, pedagożką, promotorką karmienia piersią oraz doulą.

Mieszkam nad Zalewem Sulejowskim (łódzkie).

Dyplom obroniłam u psychoanalityczki, ukończyłam kurs terapii behawioralno-poznawczej dzieci i młodzieży, ale własne macierzyństwo z serii High Need otworzyło mnie na Rodzicielstwo Bliskości. Tą ścieżką obecnie podążam.

Ukończyłam m.in. następujące kursy i szkolenia:

  • Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów – Agnieszka Stein;
  • Promotor Karmienia Piersią – Centrum Nauki o Laktacji;
  • Podstawy pracy douli – teoria i praktyka – Stowarzyszenie Doula w Polsce;
  • Przebieg rozwoju dziecka i pielęgnacja neurorozwojowa w 1 r. ż. – Szkoła Masażu Shantala;
  • Podstawy logopedii dla psychologów – Marcelina Przeździęk.

Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, matki karmiące piersią oraz rodziców dzieci do lat trzech, zwłaszcza tych najbardziej wymagających, borykających się z trudnościami ze snem.

Od 2010 prowadzę i organizuję warsztaty oraz szkolenia dla rodziców i pedagogów. Oferuję kursy onlinewarsztaty w całej Polsce i konsultacje indywidualne online.

Współpracuję jako psycholożka i promotorka karmienia piersią z Akademią Pawła Zawitkowskiego “Całkiem Fajni Terapeuci” na warszawskim Wilanowie.

Jestem redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego oraz wolontariuszką Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Administruję także dwoma własnymi grupami:

Konsultację online ze mną możesz zamówić TUTAJ.

MAGDALENA KOMSTA W MEDIACH

W lutym 2017 r. wystąpiłam w programie Pytanie na Śniadanie (TVP 2), opowiadając o wyzwaniach wiążących się z opieką nad HNB.

6 kwietnia 2017 r. w audycji HaloZET w Radio Zet opowiadałam o pracy douli, psychologa oraz doradcy laktacyjnego w kontekście okołoporodowym oraz o tym, na co warto zwrócić uwagę przed porodem:

W sierpniowym numerze (08/2017) miesięcznika “Mamo to ja” w cyklu “Mama taka jak ty” ukazał się wywiad ze mną pt. “Mama High Need Córki”. Można go przeczytać tutaj.

W lipcu 2017 r. portal Babyonline umieścił serię wideo z moim udziałem (o high need babies, o tym, gdzie powinno spać niemowlę, o metodach nauki samodzielnego zasypiania i o łagodnym zakończeniu karmienia piersią).

W sierpniu 2017 r. dla portalu Onet.pl wypowiedziałam się na temat społecznej niechęci wobec długiego karmienia piersią. Artykuł jest dostępny tutaj.

W październiku 2017 r. w tygodniku Wprost (wyd. 41/2017 (1806)) ukazały się moje wypowiedzi eksperckie w artykule Agaty Jankowskiej “Niania z piekła rodem“.

W marcu 2018 r. Wydawnictwo Agora wydało tłumaczenie książki Sarah Ockwell-Smith pt. “Spokojny sen“, którego konsultantką merytoryczną jestem. Napisałam także przedmowę do polskich czytelników.

W kwietniu 2018 r. dla portalu CoJestGrane.pl wypowiedziałam się na temat wprowadzania dzieci w świat filmu. Artykuł jest dostępny tutaj.

W maju 2018 r. mój artykuł “Więcej snu” ukazał się w magazynie “Dziecko & Psychologia”.

W maju 2018 r. na portalu Baby By Ann ukazał się wywiad ze mną pt. “Po czym poznać wymagające dziecko?”. Można go przeczytać tutaj.

W lipcu 2018 r. na skutek mojego listu otwartego oraz reakcji mojej społeczności Wydawnictwo Lekarskie PZWL wycofało z rynku książkę “Wyspani rodzice”. Streszczenie całej historii można przeczytać na portalu PRoto.pl.

We wrześniu 2018 r. wsparcie moje i mojej grupy na Facebooku polecano w miesięczniku “Dziecko”.

kontakt@wymagajace.pl

Warsztaty w Krakowie i Lublinie
ZOBACZ
close-image