
To już trzecie urodziny Wymagajace.pl! Blog jako trzylatek spoważniał nieco i sporo się zdarzyło w mojej aktywności okołoblogowej – sama nie wierzę, jak dużo, kiedy patrzę wstecz!
Dla tych, którzy lubią cyferki – w trzecim roku działalności Wymagające.pl miało prawie dwa i pół miliona odsłon (w porównaniu z 1,5 miliona w drugim roku blogowania – moja społeczność świadomych rodziców ciągle rośnie!).
Trzeci rok blogowania był rokiem nagród. Dzięki głosowaniu Czytelników zwyciężyłam w plebiscycie Człowiek Roku 2018 w powiecie tomaszowskim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna organizowanym przez Dziennik Łódzki.
Zostałam też doceniona przez ekspertów tworzących blogi i otrzymałam tytuł Twórca Roku 2019.
Nawet nie wiecie, jak mnie to motywuje do dalszej pracy!!!
Jednym z najtrudniejszych emocjonalnie, ale wartych tego napięcia doświadczeń było dla mnie napisanie listu otwartego do wydawnictwa PZWL – reakcja Czytelniczek i Czytelników przerosła moje najśmielsze oczekiwania i wspólnie doprowadziliśmy do wycofania szkodliwej publikacji „Wyspani rodzice” z rynku (list przeczytasz TUTAJ, a streszczenie całej historii TUTAJ).
Ostatni rok był mocno nasycony wyjazdowymi warsztatami. Dość powiedzieć, że w 2018 roku zrobiłam po Polsce ponad 14,5 tysiąca kilometrów.
Prowadziłam grupę wsparcia w Tomaszowie Mazowieckim. Kontynuowałam współpracę z Całkiem Fajnymi Terapeutami Pawła Zawitkowskiego. Po raz drugi zorganizowałam lokalną Akcję Mlekoteka, w tym poniższą sesję zdjęciową „Karmię wszędzie” i wystąpiłam w warszawskim finale Akcji oraz w pierwszej edycji Mle-Conu.
Pisałam do Kwartalnika Laktacyjnego. Wystąpiłam w kilku mediach internetowych i klasycznych.
Spełniłam swoje marzenie i nawiązałam współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Wystąpiłam na dwóch konferencjach dla profesjonalistów oraz zaczęłam prowadzić szkolenia dla specjalistów pracujących z małymi dziećmi oraz program mentoringowy. Założyłam na Facebooku grupę dla profesjonalistów pracujących z dziećmi od 0 do 6 roku życia Specjaliści 0-6.
Zostałam instruktorką aktywnej szkoły rodzenia. Dołączyłam też do projektu strażniczego Na Straży Rodzić po Ludzku organizowanego przez Fundację Rodzić po Ludzku.
Z ogromną radością objęłam matronatem dwie bardzo ważne dla mnie książki. Pierwsza z nich to drugie wydanie książki Searsów o hajnidach tym razem pod nowym tytułem „Twoje wymagające dziecko” (jej recenzję przeczytasz tutaj).
Druga to książka „Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” (klik!) autorstwa Agnieszki Stążki-Gawrysiak z Dylematki.pl – i kilka słów o niej:
Jeśli miałaś trudność z przebrnięciem przez oryginalną książkę „Self-reg” Stuarta Shankera, ale sama koncepcja Was interesuje – to jest książka dla Ciebie. Jeśli masz w domu dziecko między 4 a 8 rokiem życia (tak mniej-więcej) i chcesz pomóc mu zrozumieć, na czym polega samoregulacja i jak może nad nią pracować – to jest po stukroć książka dla Ciebie.
Układ jest bardzo jasny – po króciuteńkim wstępie dotyczącym samej metody pracujemy na przykładach. Książka zawiera 7 opowiadań dla dzieci o trudnych sytuacjach Kuby i Lenki (ale takich totalnie codzinnych typu „dostałam nie ten kubek, który chciałam”), a po każdej bajce jest kilka stron omówienia konkretnego obszaru z podejścia Self-Reg dla rodzica. Dzięki temu przy wspólnym czytaniu dziecko zaczyna rozumieć, co się z nim dzieje i jak można szukać lepszych rozwiązań, a rodzic, jak korzystać z tej metody na co dzień.
Dwa najczęstsze zdania, które słyszę od rodziców, którzy już czytali tę książkę? „Autorka chyba podsłuchiwała, co się dzieje w naszym domu” oraz „Nareszcie rozumiem, o co chodzi w tym Self-Regu”. Chyba nie muszę już dodawać, że z całego serca polecam? 🙂
Tempo ukazywania się artykułów na blogu zwolniło, ale za to do stałego cyklu weszły cotygodniowe Wymagadki oraz minimum raz w miesiącu wywiady wideo z gośćmi (wszystkie do odsłuchania TUTAJ). Rozwinęła się facebookowa grupa dla rodziców, w której aktualnie jest ponad 15 tysięcy osób! Rozkręciłam też wreszcie swojego Instagrama.
Wyświetl ten post na Instagramie.
Mój sklep to już 2 kursy online i 6 szkoleń online: od odstawiania karmienia przez sen małych dzieci aż do odpieluchowanie. Wszystkie szkolenia mają napisy dla osób z wadami słuchu, przygotowujemy też napisy do kursów.
Czy wszystko się udało? Ależ skąd. Miało być więcej i lepiej, jak zwykle 😉 To, co zdecydowanie w tym roku nie wyszło, to podcastowanie. Mam mocne postanowienie poprawy i nadrobienia nagrywania audycji Mamowskaz w lipcu oraz sierpniu.
Plany na kolejny rok?
W wakacje nie zwalniam tempa!
Po pierwsze, w następnych trzech miesiącach większość czasu poświęcać będę pisaniu i wydaniu własnej książki o tzw. czwartym trymestrze. To będzie publikacja o WSZYSTKIM, co – oczekując narodzin dziecka – potrzebujesz wiedzieć o pierwszych tygodniach życia z niemowlakiem. Mam nadzieję, że będziecie kupować dla siebie lub na prezent! 🙂
Po drugie, planuję nie tylko powrót do nagrywania podcastów, ale także w miarę regularnie publikowanie artykułów na blogu oraz… chciałabym Wam dostarczać więcej filmów na moim kanale Youtube.
Do zobaczenia w kolejnym roku blogowania!

„Pani Od Snu”. Psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I), pedagożka, promotorka karmienia piersią i doula. Mówczyni i trenerka (pracowała jako ekspertka od snu m.in. z Google, ING, GlobalLogic, Agorą i Treflem), prelegentka TEDx. Certyfikowana specjalistka medycyny stylu życia – IBLM Diplomate – pierwsza w Polsce psycholożka z tym tytułem. Wspiera dorosłych i dzieci doświadczające problemów ze snem.
Więcej o Magdalenie TUTAJ.
Wszystkiego dobrego!
Dziękuję z całego serca za Tego bloga i Twoją działalność w sieci!
Korzystam.regularnie z bloga, webinarum. Kupiłam także jedno szkolenie on-line. Mam książkę Pani Agnieszki ;).
Nie raz ratowałaś mnie z rodzicielskich opresji.
Robisz super robotę!
Bardzo dziękuję 🙂 🙂
Wszystkiego najlepszego i pisz dla nas jak najdłużej 🙂
Gratulacje! Cieszę się z Twojego rozwoju i z tego, że wraz z Ilona Kosteczka wprowadziliście do naszego słownika pojęcia hajnid i wymagając dziecko. Wielokrotnie już o tym wspominałam – mimo, że Wasze blogi czytałam z perspektywy starszych dzieci, to dużo mi uświadomiły. Pozwoliły spojrzeć inaczej na moje trudne początki macierzyństwa, odnaleźć społeczność z podobnymi problemami (i te problemy i zjawiska nazwać) i czasami nawet poklepać się po ramieniu, że jednak instynkt mnie nie zawiodl (jak w przypadku „treningu snu”). Liczba odsłon Twojego bloga świadczy, że jest zapotrzebowanie na informacje (choć nie zgodzę sie z frazesem „Każde dziecko jest wymagające” – owszem, każde bywa, ale co to znaczy żyć z hajnidem wiemy tylko my, rodzice, uśmiechając się tylko smutno na słowa „Oj tam, oj tam, chyba przesadzasz.”). Naturalnie „wyrastam” z tematów Twojego bloga, ale przecież przyjdą nastepni czytelnicy. A jeśli chciałabyś informacji na temat hajnid 10 lat później, to służę pomocą.
Dziękuję Ci bardzo 🙂