To już trzy lata z Wymagajace.pl +webinar

lip 1, 2019 | Moim zdaniem | 5 Komentarze

To już trzecie urodziny Wymagajace.pl! Blog jako trzylatek spoważniał nieco i sporo się zdarzyło w mojej aktywności okołoblogowej – sama nie wierzę, jak dużo, kiedy patrzę wstecz!

Dla tych, którzy lubią cyferki – w trzecim roku działalności Wymagające.pl miało prawie dwa i pół miliona odsłon (w porównaniu z 1,5 miliona w drugim roku blogowania – moja społeczność świadomych rodziców ciągle rośnie!).

Trzeci rok blogowania był rokiem nagród. Dzięki głosowaniu Czytelników zwyciężyłam w plebiscycie Człowiek Roku 2018 w powiecie tomaszowskim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna organizowanym przez Dziennik Łódzki.

Zostałam też doceniona przez ekspertów tworzących blogi i otrzymałam tytuł Twórca Roku 2019.

Nawet nie wiecie, jak mnie to motywuje do dalszej pracy!!!

Jednym z najtrudniejszych emocjonalnie, ale wartych tego napięcia doświadczeń było dla mnie napisanie listu otwartego do wydawnictwa PZWL – reakcja Czytelniczek i Czytelników przerosła moje najśmielsze oczekiwania i wspólnie doprowadziliśmy do wycofania szkodliwej publikacji „Wyspani rodzice” z rynku (list przeczytasz TUTAJ, a streszczenie całej historii TUTAJ).

Ostatni rok był mocno nasycony wyjazdowymi warsztatami. Dość powiedzieć, że w 2018 roku zrobiłam po Polsce ponad 14,5 tysiąca kilometrów.

Prowadziłam grupę wsparcia w Tomaszowie Mazowieckim. Kontynuowałam współpracę z Całkiem Fajnymi Terapeutami Pawła Zawitkowskiego. Po raz drugi zorganizowałam lokalną Akcję Mlekoteka, w tym poniższą sesję zdjęciową „Karmię wszędzie” i wystąpiłam w warszawskim finale Akcji oraz w pierwszej edycji Mle-Conu.

Pisałam do Kwartalnika Laktacyjnego. Wystąpiłam w kilku mediach internetowych i klasycznych.

Spełniłam swoje marzenie i nawiązałam współpracę z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Wystąpiłam na dwóch konferencjach dla profesjonalistów oraz zaczęłam prowadzić szkolenia dla specjalistów pracujących z małymi dziećmi oraz program mentoringowy. Założyłam na Facebooku grupę dla profesjonalistów pracujących z dziećmi od 0 do 6 roku życia Specjaliści 0-6.

Zostałam instruktorką aktywnej szkoły rodzenia. Dołączyłam też do projektu strażniczego Na Straży Rodzić po Ludzku organizowanego przez Fundację Rodzić po Ludzku.

Z ogromną radością objęłam matronatem dwie bardzo ważne dla mnie książki. Pierwsza z nich to drugie wydanie książki Searsów o hajnidach tym razem pod nowym tytułem „Twoje wymagające dziecko” (jej recenzję przeczytasz tutaj).

Druga to książka „Self-Reg. Opowieści dla dzieci o tym, jak działać, gdy emocje biorą górę” (klik!) autorstwa Agnieszki Stążki-Gawrysiak z Dylematki.pl  – i kilka słów o niej:

Jeśli miałaś trudność z przebrnięciem przez oryginalną książkę „Self-reg” Stuarta Shankera, ale sama koncepcja Was interesuje – to jest książka dla Ciebie. Jeśli masz w domu dziecko między 4 a 8 rokiem życia (tak mniej-więcej) i chcesz pomóc mu zrozumieć, na czym polega samoregulacja i jak może nad nią pracować – to jest po stukroć książka dla Ciebie.

Układ jest bardzo jasny – po króciuteńkim wstępie dotyczącym samej metody pracujemy na przykładach. Książka zawiera 7 opowiadań dla dzieci o trudnych sytuacjach Kuby i Lenki (ale takich totalnie codzinnych typu „dostałam nie ten kubek, który chciałam”), a po każdej bajce jest kilka stron omówienia konkretnego obszaru z podejścia Self-Reg dla rodzica. Dzięki temu przy wspólnym czytaniu dziecko zaczyna rozumieć, co się z nim dzieje i jak można szukać lepszych rozwiązań, a rodzic, jak korzystać z tej metody na co dzień.

Dwa najczęstsze zdania, które słyszę od rodziców, którzy już czytali tę książkę? „Autorka chyba podsłuchiwała, co się dzieje w naszym domu” oraz „Nareszcie rozumiem, o co chodzi w tym Self-Regu”. Chyba nie muszę już dodawać, że z całego serca polecam? 🙂

Tempo ukazywania się artykułów na blogu zwolniło, ale za to do stałego cyklu weszły cotygodniowe Wymagadki oraz minimum raz w miesiącu wywiady wideo z gośćmi (wszystkie do odsłuchania TUTAJ). Rozwinęła się facebookowa grupa dla rodziców, w której aktualnie jest ponad 15 tysięcy osób! Rozkręciłam też wreszcie swojego Instagrama.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Wymagajace.pl (@magdalena_komsta)

Mój sklep to już 2 kursy online i 6 szkoleń online: od odstawiania karmienia przez sen małych dzieci aż do odpieluchowanie. Wszystkie szkolenia mają napisy dla osób z wadami słuchu, przygotowujemy też napisy do kursów.

Czy wszystko się udało? Ależ skąd. Miało być więcej i lepiej, jak zwykle 😉 To, co zdecydowanie w tym roku nie wyszło, to podcastowanie. Mam mocne postanowienie poprawy i nadrobienia nagrywania audycji Mamowskaz w lipcu oraz sierpniu.

Plany na kolejny rok?

W wakacje nie zwalniam tempa!

Po pierwsze, w następnych trzech miesiącach większość czasu poświęcać będę pisaniu i wydaniu własnej książki o tzw. czwartym trymestrze. To będzie publikacja o WSZYSTKIM, co – oczekując narodzin dziecka – potrzebujesz wiedzieć o pierwszych tygodniach życia z niemowlakiem. Mam nadzieję, że będziecie kupować dla siebie lub na prezent! 🙂

Po drugie, planuję nie tylko powrót do nagrywania podcastów, ale także w miarę regularnie publikowanie artykułów na blogu oraz… chciałabym Wam dostarczać więcej filmów na moim kanale Youtube.

Do zobaczenia w kolejnym roku blogowania!

5 komentarzy

  1. Wszystkiego dobrego!
    Dziękuję z całego serca za Tego bloga i Twoją działalność w sieci!
    Korzystam.regularnie z bloga, webinarum. Kupiłam także jedno szkolenie on-line. Mam książkę Pani Agnieszki ;).
    Nie raz ratowałaś mnie z rodzicielskich opresji.
    Robisz super robotę!

  2. Wszystkiego najlepszego i pisz dla nas jak najdłużej 🙂

  3. Gratulacje! Cieszę się z Twojego rozwoju i z tego, że wraz z Ilona Kosteczka wprowadziliście do naszego słownika pojęcia hajnid i wymagając dziecko. Wielokrotnie już o tym wspominałam – mimo, że Wasze blogi czytałam z perspektywy starszych dzieci, to dużo mi uświadomiły. Pozwoliły spojrzeć inaczej na moje trudne początki macierzyństwa, odnaleźć społeczność z podobnymi problemami (i te problemy i zjawiska nazwać) i czasami nawet poklepać się po ramieniu, że jednak instynkt mnie nie zawiodl (jak w przypadku „treningu snu”). Liczba odsłon Twojego bloga świadczy, że jest zapotrzebowanie na informacje (choć nie zgodzę sie z frazesem „Każde dziecko jest wymagające” – owszem, każde bywa, ale co to znaczy żyć z hajnidem wiemy tylko my, rodzice, uśmiechając się tylko smutno na słowa „Oj tam, oj tam, chyba przesadzasz.”). Naturalnie „wyrastam” z tematów Twojego bloga, ale przecież przyjdą nastepni czytelnicy. A jeśli chciałabyś informacji na temat hajnid 10 lat później, to służę pomocą.

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Kup dostęp do nowego szkolenia o śnie!

Książka, która dostarczy Ci wiedzy i zapewni spokojny start w macierzyństwo.