10 najlepszych szkoleń z Parentflixa

paź 5, 2021 | Eksperci Parentflixa, Klub, Parentflix

Parentflix to moje oczko w głowie. Najbardziej dopieszczony i najbardziej ekskluzywny produkt Wymagajace.pl, który wciąż ulepszamy. Dużo o nim mówię, sporo tekstów na blogu odnosi się do niego. Dziś chciałabym zaprezentować Ci go od tej najlepszej strony. 

Usiadłyśmy do statystyk, zapytałyśmy o zdanie same Klubowiczki i w ten sposób wyłoniłyśmy TOP 10. Absolutne hity pośród parentflixowych szkoleń. Jesteś ciekawa, które tematy wzbudzają najwięcej emocji?

 

10 najpopularniejszych szkoleń z Parentflixa

 

1. Poczucie winy w rodzicielstwie – dr Jagoda Sikora

Która z nas tego nie zna? Jakby nie było nam dość ciągłej oceny ze strony osób postronnych, potrafimy sobie nawrzucać bez litości. 

Mistrzyni samoregulacji rozkłada ten problem na czynniki pierwsze, zapraszając słuchających do refleksji nad mechanizmami, jakie zachodzą w ich własnej psychice. Szkolenie przedstawia konkretne techniki radzenia sobie z tym niezbyt przyjemnym uczuciem. 

Komentarz klubowiczki: Jagoda to dla mnie takie „koło ratunkowe”. Od kiedy jestem w Parentflixie nie raz udowodniła mi, że to, co czuję w środku to zupełnie normalne i, co więcej, dzięki niej uczę się radzić sobie w gorszych momentach bycia mamą.

 

2. Zabawki rozwijające mowę – mgr Urszula Petrycka

Zacznijmy od tego, że głosu Uli Petryckiej można słuchać jak muzyki relaksacyjnej. Jeśli włączając jej szkolenie, nie pamiętasz, kim jest z zawodu, po 10 sekundach już wiesz, że masz do czynienia z logopedą. Ta dykcja sprawia, że język polski wydaje się być czystą poezją. 

Z tego szkolenia dowiesz się, w jakie zabawki naprawdę warto zainwestować, jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko mówiło równie płynnie jak nasza ekspertka. Przypuszczam, że będziesz zaskoczona! 

Komentarz klubowiczki: Uli nie da się nie kochać. Przychodziłam posłuchać jej szkoleń nawet, gdy nie były mi akurat potrzebne, bo słucha się jej znakomicie. No a szkolenia o rozwijaniu mowy przez różne gry – bezcenne.

 

3. Pierwsze dni z noworodkiem – lek. Magdalena Wilk

Od dzieciństwa mówią nam o instynkcie macierzyńskim. Tylko, że jak już przychodzi co do czego, noworodek ląduje w naszych ramionach, a my czujemy się bezradne i zagubione. 

Dlatego przed porodem warto posłuchać naszej klubowej neonatolożki, która wyjaśnia, jak kąpać, pielęgnować pępek i ubierać nowonarodzonego człowieka. Być może widziałaś to wideo jako live. Trafił na zawsze do bazy wiedzy Parentflixa.  

Komentarz klubowicza: Moja żona i ja trafiliśmy do Parentflixa jakieś 3 miesiące przed porodem. Razem oglądaliśmy szkolenia, mogę powiedzieć, że Pani Wilk prowadziła nas za rączkę w końcowej fazie operacji. Teraz, gdy dziecko jest już z nami oglądamy Parentflix na przemian i zawsze coś się trafi na każdy problem, który nas spotyka. 

 

4. Integracja sensoryczna – mgr Agnieszka Słoniowska

Co łączy wybiórczą dietę, drażniące metki i trudne zachowania w hipermarkecie? Integracja sensoryczna to bardzo szeroki temat. Trudno ją zgłębić w kilkadziesiąt minut. Jest jednak parę zagadnień, które każdy rodzic dziecka w wieku 0–6 lat powinien opanować, aby wiedzieć, kiedy potrzebna będzie specjalistyczna pomoc. 

Nasza fizjoterapeutka i terapeutka neurorozwojowa potraktowała temat z pełną powagą (ale i lekkością)! 

Komentarz klubowiczki: Agnieszka jest prześwietna, sympatyczna i ciepła. Kobieta do rany przyłóż. A co najważniejsze, dzięki jej sesjom Q&A zrozumiałam jak mogę pomóc dziecku i gdzie się po pomoc udać, gdy zauważyłam kłopoty i niepokojące objawy.

 

 5. Pomysły na zabawy z dzieckiem wspierające regulację emocji – dr Jagoda Sikora

O emocjach mówi się coraz więcej. Często opisujemy dziecięce emocje, ale nie wiemy, jak nauczyć dziecko pracy z nimi – jak je regulować, żeby ich nie tłumić.
Z pomocą przychodzi Jagoda Sikora, która w swoim szkoleniu podaje przykłady konkretnych zabaw, które pełnią właśnie taką funkcję. W dodatku korzystając z podpowiedzi, miło spędzisz czas z dzieckiem. Jak to mówią: win-win!

Komentarz klubowiczki: Przerobiłam już wszystkie możliwe szkolenia Jagody + kurs SelfRegulation. Nie przypuszczałam, że kiedykolwiek wejdę na taki level rozumienia mojego dziecka, jego emocji, potrzeb… Cała nasza rodzina współpracuje ze sobą o wiele lepiej, aż wszyscy są w szoku. Wiedza Jagody jest warta każdych pieniędzy.

6. Jak wyprowadzić dziecko z łóżka rodziców – mgr Magdalena Komsta

Dobrze wiesz, że wbrew teoriom teściowej, przed osiemnastką wyprowadzi się do swojego pokoju, ale jednak… zaczynasz mieć ochotę, żeby to trochę przyspieszyć – oczywiście tak bliskościowo, nie na siłę. 

Nie Ty jedna. To dlatego moje szkolenie o wyprowadzaniu dziecka z łóżka rodziców cieszy się tak wielką popularnością. 

Komentarz klubowiczki: Stawiaj na to akurat szkolenie, bo, co tu dużo mówić, wraz z mężem odzyskaliśmy łóżko tylko dla siebie, gdy już myśleliśmy, że nie uda się to do osiemnastki syna. Dziękujemy Ci, kobieto! 

 

7. „Jak sprawić, by dzieci…” – mgr Karla Orban

To szkolenie o dość przewrotnym tytule, bo wcale nie dowiesz, się z niego, jak sprawić, by dzieci robiły to czy tamto. A jednak parentflixianki je pokochały, a dziewczyny z mojego teamu prawie założyły Karli Orban fanklub po jego obejrzeniu. Totalnie wspierająca sesja, która sprawi, że – bazując na wiedzy o rozwoju dzieci – wreszcie sobie odpuścisz.  

Komentarz klubowiczki: Wg mnie powinno się Karlę sklonować i każda nowa mama powinna mieć jedną Karlę na wyłączność. Na jej szkoleniach czasami się śmieję, czasami płaczę jak bóbr, ale zawsze, ale to zawsze mam wrażenie, jakby inni widzowie w ogóle nie istnieli, a Karla przemawiała prosto do mnie, uderzając w najczulsze struny. Dziękuję za wszystko.

 

8. Gorączka u dziecka – dr n. med. Kacper Toczyłowski

Gorący temat. Która z nas nie wpadła w panikę, gdy termometr wypikał u dziecka 38,9°C? O gorączce słyszymy wiele sprzecznych informacji. Czy trzeba się jej bać? Kiedy i w jaki sposób ją obniżać? Który termometr jest najbardziej wiarygodny?

Po szkoleniu Kacpra Toczyłowskiego wszystko staje się jasne. 

Komentarz klubowicza: Dużo konkretów, dużo prosto wytłumaczonych kwestii. Oglądam Kacpra, wypisuję sobie plan działania przy chorym dziecku na kartce i wiem, jak pomóc żonie.

 

9. Leczenie przeziębienia u dziecka – dr n. med. Kacper Toczyłowski

Nic nie wkurza tak jak pierwsze krople kataru po 2 dniach w przedszkolu. W sezonie jesienno-zimowym rodzice prowadzą życie na krawędzi. Lekko nie jest. 

Nic więc dziwnego, że rzeczowe (jak zawsze!) szkolenie pediatry w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych niesie się szerokim echem po Parentflixie. Wiedzowy must-have.

Komentarz klubowiczki: Do Parentflixa trafiłam w okresie największej klęski chorobowej w moim domu i po jakimś czasie zauważyłam dobre zmiany. Przede wszystkim wiem, jak pomagać dziecku w przeziębieniu, jakie są konkretne sposoby na pomoc, przestałam się bać np. płukania nosa, nie wpadam w panikę, że nie wiem, co robić.

 

10. Jak ładować rodzicielskie baterie, czyli dbanie o siebie w rodzicielstwie – mgr Karla Orban

Kojarzysz te memy, na których mama jest na poziomie 0% energii, a dzieci oscylują wokół setki? Samo życie, co? Tylko jak tu się teraz doładować? 

Szkolenie Karli Orban pozwala lepiej zrozumieć ten stan poprzez znalezienie konkretnych przyczyn. Przede wszystkim jednak pokazuje, jak o siebie zadbać. Sztos!

Komentarz klubowiczki: Próbowałam wielu sposobów na ładowanie baterii. Zazwyczaj ładowały mnie na krótką chwilę. Karla nauczyła mnie jak zadbać o siebie lepiej, a w zasadzie to zacznijmy od tego, że nauczyła mnie, że ja mogę i mam prawo zadbać czasem o siebie, a nie o wszystkich dookoła.

0 komentarzy

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Kup dostęp do nowego szkolenia o śnie!

Książka, która dostarczy Ci wiedzy i zapewni spokojny start w macierzyństwo.