Blogi, które polecam – Share Week 2018

kwi 3, 2018 | Moim zdaniem

Po raz drugi uczestniczę w akcji Share Week. Polega ona na tym, że blogerzy polecają innych blogerów, których najbardziej cenią. Każdy z uczestników wybiera 3 blogi (a jeśli działa w innym kanale – to vloga czy podcast) i dzieli się nimi ze swoimi Czytelnikami.

Z powodu baaardzo intensywnego życia zawodowego znacząco ograniczyłam ilość czasu poświęcanego na swobodne przeglądanie Internetu, ale są 3 perełki, u których nowości ciągle śledzę z dużą uważnością:

Szpinak Robi Bleee.pl 

Nie jest żadną tajemnicą, że blisko współpracuję z Zuzią Wędołowską – dietetykiem i psychologiem ze SzpinakRobiBleee.pl: wspólnie prowadzimy warsztaty stacjonarne o połogu i kurs online o odstawianiu od piersi, tworzymy live’y, a za chwilę może coś jeszcze 😉

Wpisy Zuzi to prawdziwe perełki: świetne merytorycznie, wyczerpujące temat, dopracowane graficznie. Zerknijcie zresztą sami na przykład na serię artykułów o żelazie w diecie dziecka, na kompedium wiedzy o wapniu albo o mlekach wszelkiego rodzaju.

Uwielbiam też filozofię żywienia, którą wyznaje Zuzia: uważam, że jest absolutnie unikalna i nie mogę się doczekać, aż większa liczba specjalistów zacznie tak, jak ona pracować np. z tzw. „niejadkami” (z szacunkiem wobec dziecka i z empatią wobec rodziców, ale także z konkretnymi propozycjami na zmianę sytuacji).

 

Dylematki.pl

Agnieszka Stążka-Gawrysiak rozwija się i rośnie w siłę – propaguje metodę Self-Reg na swoim blogu i w kursie online, ale także wychodzi z Internetu i prowadzi warsztaty stacjonarne dla rodziców.

W DyleMatce doceniam szczerość i otwartość w dzieleniu się własnymi macierzyńskimi doświadczeniami. Jestem pod nieustannym wrażeniem umiejętności bardzo klarownego wyrażania swoich myśli, tłumaczenia funkcjonowania ludzkiego mózgu, ogromnej empatii wobec Małych i Dużych. Jeśli jeszcze nie znacie bloga, zacznijcie od przygód ze wspierania dziecka w nauce pływania, o związku zmysłów z sukcesem szkolnym oraz o nierealistycznych oczekiwaniach matek.

PS. Nie mam pojęcia, jak Agnieszka łączy pracę zawodową, studia podyplomowe, szkolenia i wychowywanie trójki chłopców, ale też chcę namiary na tego dilera 😉

MatkaTylkoJedna.pl

Nie sądzę, żebym musiała Wam przedstawiać Joannę Jaskółkę i jej miejsce, bo należy ono do czołówki polskiej blogosfery rodzicielskiej.

Niemniej, gdyby się ktoś taki uchował – Aśka pisze o życiu na wsi. Takiej jak moja, prawdziwej, w środku lasu. I ja naprawdę tę inną od warszawskiej atmosferę w tym blogu wyczuwam! Bliskie jest mi Matkowe podejście do rodzicielstwa. Doceniam jej rekomendacje i ufam im (sporo książeczek dla córki kupiłam na podstawie jej wpisów).

Nieustannie podrzucam ludziom jej wpis o zabawach stymulujących zmysły i linkuję do kultowego już artykułu o Samotności w matce.

 

I choć reguły Share Weekowej zabawy nie pozwalają mi na więcej blogowych rekomendacji, to muszę na koniec dodać inne miejsca w sieci, które z dziką przyjemnością odwiedzam (w kolejności alfabetycznej):

  • Damian Parol – pogromca okołodietetycznych mitów.
  • Hafija – wszystko, co musisz wiedzieć o karmieniu piersią. Serio, wszystko.
  • Janina Daily – najbardziej pluszowy zakątek Internetu. Pocieszy jak nikt (choć ptysiem się nie podzieli). Jeśli nie ma Was na Janinowym fanpage’u, to tak, jakby Was w ogóle nie było na Facebooku.
  • Mamowato – blog i fanpage to absolutne mistrzostwo nielukrowanego macierzyństwa.
  • Mataja – rodzicielstwo na solidnych podstawach naukowych #klasykaGatunku.
  • Nebule – udany mix lekkich tematów rodzicielskich, wpisów z rekomendacjami i świetnych merytorycznie artykułów edukacyjnych.
  • Nishka – mam nadzieję, że nie ucieknie za chwilę całkiem na Youtube’a (którego też Wam polecam)!
  • Piotr Bucki – moje najnowsze odkrycie. Krótkie, celne wpisy, pobudzające do refleksji. Seria wpisów o nawykach megainspirująca (już dwa zaadoptowałam skutecznie, idę w to dalej).
  • Ronja – blog parentingowy, którego lektura odpręża i napełnia pozytywną energią jednocześnie.
  • Trening Dla Mam – mnóstwo informacji na temat ćwiczeń w ciąży i powrotu do formy po porodzie (ze zdrowym podejściem do tematu!)

0 komentarzy

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Kup dostęp do nowego szkolenia o śnie!

Książka, która dostarczy Ci wiedzy i zapewni spokojny start w macierzyństwo.