Dzień dobry, cześć!

Nazywam się Magdalena Komsta.

Jestem psycholożką, pedagożką, promotorką karmienia piersią CNoL, doulą oraz instruktorką szkoły rodzenia.

Jestem absolwentką Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Dyplom obroniłam u psychoanalityczki, ukończyłam kurs terapii behawioralno-poznawczej dzieci i młodzieży, ale własne macierzyństwo z serii High Need otworzyło mnie na Rodzicielstwo Bliskości. Tą ścieżką obecnie podążam.

Ukończyłam m.in. następujące kursy i szkolenia:

  • Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów – Agnieszka Stein;
  • Promotor Karmienia Piersią – Centrum Nauki o Laktacji;
  • Podstawy pracy douli – teoria i praktyka – Stowarzyszenie Doula w Polsce;
  • Sztuka prowadzenia aktywnej szkoły rodzenia – Fundacja Rodzić po Ludzku;
  • Przebieg rozwoju dziecka i pielęgnacja neurorozwojowa w 1 r. ż. – Szkoła Masażu Shantala;
  • Podstawy logopedii dla psychologów – Marcelina Przeździęk;
  • Evidence-based care of mothers and babies: gaps and controversies – dr Pamela Douglas;
  • Regulacja emocji u dzieci – metody, techniki, narzędzia – Marta Piegat-Kaczmarczyk.

Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, matki karmiące piersią oraz rodziców dzieci do lat trzech, zwłaszcza najbardziej wymagających maluchów, borykających się z trudnościami ze snem.

Od 2010 prowadzę i organizuję warsztaty oraz szkolenia dla rodziców i pedagogów. Oferuję kursy i szkolenia online, spotkania grupy wsparcia, warsztaty w całej Polsce oraz konsultacje indywidualne online.

Prowadzę szkolenia dla specjalistów oraz program mentoringowy.

Występuję na konferencjach dla profesjonalistów, m.in.:

Współpracuję jako psycholożka i promotorka karmienia piersią z Akademią Pawła Zawitkowskiego „Całkiem Fajni Terapeuci” na warszawskim Wilanowie.

Jestem redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego oraz wolontariuszką Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Od marca 2019 roku działam w projekcie strażniczym Na Straży Rodzić po Ludzku organizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku, w celu poprawy jakości opieki podczas porodów w swoim regionie.

Jako doula jestem zrzeszona w Stowarzyszeniu Doula w Polsce i obowiązują mnie zasady Kodeksu Etycznego i Standardów Pracy Douli.

Administruję dwoma własnymi grupami:

Zwyciężyłam w plebiscycie Człowiek Roku 2018 w powiecie tomaszowskim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna organizowanym przez Dziennik Łódzki.

Zwyciężyłam w konkursie Twórca Roku 2019 – Gala Twórców organizowanym przez Influencer Live Poznań  i Onet.pl

MAGDALENA KOMSTA W MEDIACH

W lutym 2017 r. wystąpiłam w programie Pytanie na Śniadanie (TVP 2), opowiadając o wyzwaniach wiążących się z opieką nad HNB.

6 kwietnia 2017 r. w audycji HaloZET w Radio Zet opowiadałam o pracy douli, psychologa oraz doradcy laktacyjnego w kontekście okołoporodowym oraz o tym, na co warto zwrócić uwagę przed porodem:

W sierpniowym numerze (08/2017) miesięcznika „Mamo to ja” w cyklu „Mama taka jak ty” ukazał się wywiad ze mną pt. „Mama High Need Córki”. Można go przeczytać tutaj.

W lipcu 2017 r. portal Babyonline umieścił serię wideo z moim udziałem (o high need babies, o tym, gdzie powinno spać niemowlę, o metodach nauki samodzielnego zasypiania i o łagodnym zakończeniu karmienia piersią).

W sierpniu 2017 r. dla portalu Onet.pl wypowiedziałam się na temat społecznej niechęci wobec długiego karmienia piersią. Artykuł jest dostępny tutaj.

W październiku 2017 r. w tygodniku Wprost (wyd. 41/2017 (1806)) ukazały się moje wypowiedzi eksperckie w artykule Agaty Jankowskiej „Niania z piekła rodem„.

W marcu 2018 r. Wydawnictwo Agora wydało tłumaczenie książki Sarah Ockwell-Smith pt. „Spokojny sen„, którego konsultantką merytoryczną jestem. Napisałam także przedmowę do polskich czytelników.

W kwietniu 2018 r. dla portalu CoJestGrane.pl wypowiedziałam się na temat wprowadzania dzieci w świat filmu. Artykuł jest dostępny tutaj.

W maju 2018 r. mój artykuł „Więcej snu” ukazał się w magazynie „Dziecko & Psychologia”.

W maju 2018 r. na portalu Baby By Ann ukazał się wywiad ze mną pt. „Po czym poznać wymagające dziecko?”. Można go przeczytać tutaj.

W lipcu 2018 r. na skutek mojego listu otwartego oraz reakcji mojej społeczności Wydawnictwo Lekarskie PZWL wycofało z rynku książkę „Wyspani rodzice”. Streszczenie całej historii można przeczytać na portalu PRoto.pl.

We wrześniu 2018 r. wsparcie moje i mojej grupy na Facebooku polecano w miesięczniku „Dziecko”.

We wrześniu 2018 r. na zaproszenie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę współtworzyłam poradnik dla rodziców do kampanii społecznej przeciw stosowaniu klapsów „Potrafię się zatrzymać”.

W listopadzie 2018 r. byłam gościem w podcaście Agnieszki Skupieńskiej „To się opłaca!”, gdzie opowiadałam o kulisach pracy psycholożki-freelancerki oraz douli. Nagrania można wysłuchać / transkrypcję można przeczytać tutaj.

W grudniu 2018 r. byłam gościem podcastu Radio Odkrywca, w którym opowiadałam o rozwijaniu swojej działalności jako psycholożka, głównie w kontekście biznesowym. Nagrania można wysłuchać tutaj.

W lutym 2019 r. ukazała się książka „Twoje wymagające dziecko. High Need Baby od narodzin do piątego roku życia” autorstwa Williama i Marthy Sears wyd. Mamania, którego wydanie objęłam matronatem i napisałam blurba na okładkę.

W lutym 2019 r. wygrałam plebiscyt Dziennika Łódzkiego Człowiek Roku 2018 w powiecie tomaszowskim w kategorii Działalność społeczna i charytatywna za integrowanie matek poprzez organizację bezpłatnych grup wsparcia Cafe Mama w Tomaszowie Mazowieckim, Klubu Mam Karmiących Piersią w Ujeździe oraz pięciodniowego wydarzenia promującego karmienie naturalne Akcja Mlekoteka Tomaszów Mazowiecki.

W lutym 2019 r. byłam gościem audycji Strefa Rodzica w Polskim Radio Dzieciom, gdzie opowiadałam o wymagających dzieciach.

W marcu 2019 r. w wydaniu specjalnym miesięcznika „Dziecko” ukazał się mój artykuł „Więcej snu…” (klik).

W kwietniu 2019 r. udzieliłam miniwywiadu w Dzienniku Łódzkim (klik).

14 maja 2019 r. udzieliłam miniwywiadu w Polskim Radio Dzieciom.

kontakt@wymagajace.pl