O mnie2019-01-07T10:32:52+00:00
Dzień dobry, cześć!

Nazywam się Magdalena Komsta.

Z wykształcenia jestem psycholożką, pedagożką (Uniwersytet Warszawski), promotorką karmienia piersią oraz doulą.

Mieszkam pod Tomaszowem Mazowieckim (łódzkie).

Dyplom obroniłam u psychoanalityczki, ukończyłam kurs terapii behawioralno-poznawczej dzieci i młodzieży, ale własne macierzyństwo z serii High Need otworzyło mnie na Rodzicielstwo Bliskości. Tą ścieżką obecnie podążam.

Ukończyłam m.in. następujące kursy i szkolenia:

  • Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów – Agnieszka Stein;
  • Promotor Karmienia Piersią – Centrum Nauki o Laktacji;
  • Podstawy pracy douli – teoria i praktyka – Stowarzyszenie Doula w Polsce;
  • Przebieg rozwoju dziecka i pielęgnacja neurorozwojowa w 1 r. ż. – Szkoła Masażu Shantala;
  • Podstawy logopedii dla psychologów – Marcelina Przeździęk;
  • Evidence-based care of mothers and babies: gaps and controversies – dr Pamela Douglas (Australia);
  • Regulacja emocji u dzieci – metody, techniki, narzędzia – Marta Piegat-Kaczmarczyk.

Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, matki karmiące piersią oraz rodziców dzieci do lat trzech, zwłaszcza najbardziej wymagających maluchów, borykających się z trudnościami ze snem.

Od 2010 prowadzę i organizuję warsztaty oraz szkolenia dla rodziców i pedagogów. Oferuję kursy online, webinarywarsztaty w całej Polsce i konsultacje indywidualne online.

Współpracuję jako psycholożka i promotorka karmienia piersią z Akademią Pawła Zawitkowskiego „Całkiem Fajni Terapeuci” na warszawskim Wilanowie.

Jestem redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego oraz wolontariuszką Fundacji Promocji Karmienia Piersią.

Administruję także dwoma własnymi grupami:

Konsultację online ze mną możesz zamówić TUTAJ.

MAGDALENA KOMSTA W MEDIACH

W lutym 2017 r. wystąpiłam w programie Pytanie na Śniadanie (TVP 2), opowiadając o wyzwaniach wiążących się z opieką nad HNB.

6 kwietnia 2017 r. w audycji HaloZET w Radio Zet opowiadałam o pracy douli, psychologa oraz doradcy laktacyjnego w kontekście okołoporodowym oraz o tym, na co warto zwrócić uwagę przed porodem:

W sierpniowym numerze (08/2017) miesięcznika „Mamo to ja” w cyklu „Mama taka jak ty” ukazał się wywiad ze mną pt. „Mama High Need Córki”. Można go przeczytać tutaj.

W lipcu 2017 r. portal Babyonline umieścił serię wideo z moim udziałem (o high need babies, o tym, gdzie powinno spać niemowlę, o metodach nauki samodzielnego zasypiania i o łagodnym zakończeniu karmienia piersią).

W sierpniu 2017 r. dla portalu Onet.pl wypowiedziałam się na temat społecznej niechęci wobec długiego karmienia piersią. Artykuł jest dostępny tutaj.

W październiku 2017 r. w tygodniku Wprost (wyd. 41/2017 (1806)) ukazały się moje wypowiedzi eksperckie w artykule Agaty Jankowskiej „Niania z piekła rodem„.

W marcu 2018 r. Wydawnictwo Agora wydało tłumaczenie książki Sarah Ockwell-Smith pt. „Spokojny sen„, którego konsultantką merytoryczną jestem. Napisałam także przedmowę do polskich czytelników.

W kwietniu 2018 r. dla portalu CoJestGrane.pl wypowiedziałam się na temat wprowadzania dzieci w świat filmu. Artykuł jest dostępny tutaj.

W maju 2018 r. mój artykuł „Więcej snu” ukazał się w magazynie „Dziecko & Psychologia”.

W maju 2018 r. na portalu Baby By Ann ukazał się wywiad ze mną pt. „Po czym poznać wymagające dziecko?”. Można go przeczytać tutaj.

W lipcu 2018 r. na skutek mojego listu otwartego oraz reakcji mojej społeczności Wydawnictwo Lekarskie PZWL wycofało z rynku książkę „Wyspani rodzice”. Streszczenie całej historii można przeczytać na portalu PRoto.pl.

We wrześniu 2018 r. wsparcie moje i mojej grupy na Facebooku polecano w miesięczniku „Dziecko”.

We wrześniu 2018 r. na zaproszenie Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę współtworzyłam poradnik dla rodziców do kampanii społecznej przeciw stosowaniu klapsów „Potrafię się zatrzymać”.

W listopadzie 2018 r. byłam gościem w podcaście Agnieszki Skupieńskiej „To się opłaca!”, gdzie opowiadałam o kulisach pracy psycholożki-freelancerki oraz douli. Nagrania można wysłuchać / transkrypcję można przeczytać tutaj.

W grudniu 2018 r. byłam gościem podcastu Radio Odkrywca, w którym opowiadałam o rozwijaniu swojej działalności jako psycholożka, głównie w kontekście biznesowym. Nagrania można wysłuchać tutaj.

kontakt@wymagajace.pl

WEBINAR "MOJE DZIECKO PÓŹNO CHODZI SPAĆ!"
KUP TERAZ!