Cykl wywiadów z nowymi ekspertkami Parentflixa już w marcu (co, gdzie, kiedy?)

mar 10, 2022 | Dziecko, Eksperci Parentflixa, Klub

Czy Ty też czujesz w powietrzu przedwiośnie? W Wymagajace.pl czuć już także „przedparentflixie”. Powoli zbliżamy się do wiosennego otwarcia klubu, a to oznacza, że czas przedstawić 3 nowe ekspertki. 

 

Przy okazji chciałabym Cię zaprosić na marcowe wywiady na żywo z każdą z nich. Wszelkie pytania od publiczności – mile widziane! Możesz je zadać w trakcie wywiadu lub wcześniej – będziemy je zbierać na Facebooku i Instagramie kilka dni wcześniej. Bądź czujna!

 

mgr Joanna Frejus

Bardzo szybko zrozumiałyśmy, że klubowiczki potrzebują nie tylko wiedzy o dzieciach. Chcą także zatroszczyć się o siebie. Szkolenia dotyczące emocji osób dorosłych cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dlatego w odpowiedzi na tę potrzebę, zaprosiłyśmy do Parentflixa mgr Joannę Frejus, która w nadchodzącej edycji Parentflixa poprowadzi ścieżkę zatytułowaną „Trudne emocje mamy”. Będzie o lęku, smutku, złości… ale też o perfekcjonizmie. Bo która z nas nie stara się być tą mityczną „matką idealną”?

 

Ekspertka jest psychololożką i psychoterapetką w trakcie szkolenia poznawczo-behawioralnego. Możesz ją kojarzyć z profilu „O matko, depresja”. Mgr Frejus wspiera kobiety w powrocie do równowagi, w budowaniu poczucia bezpieczeństwa i odporności psychicznej. Pomaga w nauce uważności, akceptacji i czułości, szczególnie tej dla siebie.

Kiedy i gdzie odbędzie się wywiad z ekspertką?

W czwartek, 24 marca o godzinie 10:30 na fanpage wymagajace.pl na Facebooku.

 

 

Tosia z WdŻ dla zaawansowanych

Dużym zainteresowaniem klubowiczek cieszyły się także tematy dotyczące seksualności dzieci i wychowania seksualnego. Stąd pomysł stworzenia całej ścieżki „Seksualność dziecka”. Zaprosiłyśmy do tego projektu Tosię z „WdŻ dla zaawansowanych”, która wyposaży klubowiczki w wiedzę dającą pewność siebie w obliczu tych słynnych trudnych pytań, które dzieci, prędzej czy później, niechybnie zadadzą. 😉 Będzie też choćby o profiaktyce nadużyć seksualnych. 

 

Tosia jest psycholożką szkolną i nauczycielką przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie. Działa w Internecie, edukując o seksualności, psychologii oraz różnorodności, a także recenzując książki (przede wszystkim z tej pierwszej dziedziny). Zależy jej na przekazywaniu rzetelnej i inkluzywnej wiedzy o edukacji seksualnej, na pokazywaniu, że to potrzebne kwestie, które dotyczą nas wszystkich oraz na wspieraniu rodziców w „trudnych” rozmowach z dziećmi i nastolatkami. 

Kiedy i gdzie odbędzie się wywiad z ekspertką?

We wtorek 22.03. o godzinie 18:00 na profilu IG WdŻ dla zaawansowanych

 

mgr Anna Demirel 

No i dwujęzyczność. Całkiem spora część społeczności Parentflixa żyje nią na co dzień. Dlatego – jak już pewnie wiesz – postanowiłyśmy poświęcić jej osobną ścieżkę: „Dziecko na drodze do dwujęzyczności”, w której nasza nowa ekspertka, mgr Anna Demirel opowie o sposobach wspierania dziecka w przyswajaniu dwóch języków jednocześnie oraz o tym, jakich trudności można się spodziewać (i jak im stawić czoła).

 

Anna Demirel jest psychologiem i certyfikowanym „Asystentem dzieci wielokulturowych”. Dla Wymagajace.pl tworzy aktualnie newsletter dla zainteresowanych dwujęzycznością, publikuje merytoryczne wpisy na instagramowym koncie Parentflixa, gdzie też co tydzień odpowiada na zadane przez społeczność pytania.  

Kiedy i gdzie odbędzie się wywiad z ekspertką?

We wtorek 29.03. o godzinie 12:00 – na profilu @wymagajace_pl na Instagramie.

 

mgr Magdalena Ciężkowska

Treści przygotowanych przez dietetyczki w klubie jest już całkiem sporo, ale teraz mamy petardę dla rodziców „niejadków” – ścieżkę „Jak pomóc niejadkowi?”. Przygotowała ją dla nas dietetyczka dziecięca i terapeutka żywieniowa, która mówi o sobie: Pomagam dzieciom polubić jedzenie, a rodzicom odzyskać spokój.

Magda specjalizuje się w żywieniu dzieci z wybiórczością pokarmową. W swojej pracy wsparła już wiele rodzin, edukuje też na blogu dziecizdrowoodzywione.pl, a prywatnie jest mamą dwóch chłopców w wieku 8 i 5 lat, którzy pokazali, że żywienie dzieci wcale nie jest łatwe…

 

Kiedy i gdzie odbędzie się wywiad z ekspertką?

We wtorek, 5 kwietnia o godzinie 12:00 na fanpage wymagajace.pl na Facebooku.

 

Aż trzy znakomite psycholożki i dietetyczka zasilą szeregi ekspertów Parentflixa tej wiosny! 

 

Boisz się, że przegapisz interesującą rozmowę? Zapisz się na stronie klubu – dzięki temu otrzymasz przypomnienie o wywiadach.

0 komentarzy

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Kup dostęp do nowego szkolenia o śnie!

Książka, która dostarczy Ci wiedzy i zapewni spokojny start w macierzyństwo.