Kochana Magdo, jak sobie poradzić z tym, że moja dwójka dzieci…

Nie czarujmy się – mam tylko jedną córkę. Niewiele wiem – od praktycznej strony – o codziennych wyzwaniach rodziców z większą liczbą dzieci. Ale mam odpowiednie znajomości 😉

Dlatego zaprosiłam psycholożkę i jednocześnie matkę trójki dzieci (z których najstarsze ma 5 lat) – Karlę Orban – do przygotowania bezpłatnego webinaru na ten temat!

Karla od ponad dekady pracuje z dziećmi i rodzinami. Pracuje i kształci się w podejściu systemowym oraz interwencji kryzysowej, bazując na teorii więzi oraz Porozumieniu Bez Przemocy. Dzięki odbyciu szeregu szkoleń zarówno z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej, jak i NVC na rozwój dziecka patrzy wieloaspektowo. Udziela wsparcia w ramach własnej praktyki psychologicznej, superwizuje przedszkola i szkoły oraz prowadzi warsztaty dla rodziców i nauczycieli. I funkcjonuje z trójką maluchów, między którymi różnica wieku to te słynne 2 lata 😉

Docelowo Karla przygotowała całościowy kurs o relacjach między rodzeństwem i już teraz możesz zapisać się na listę zainteresowanych (KLIK):

Szkolenie będzie miało formę 4 nagrywanych webinarów, na których dowiesz się co, gdzie, kiedy i jak:

 1. CO się zmienia w rodzicielstwie, gdy rodzina się powiększa?
 2. GDZIE pomieścić wszystkie emocje, czyli wyzwania w codzienności
 3. JAK łagodzić konflikty między rodzeństwami?
 4. KIEDY rodzi się miłość, czyli jak wspierać mocną relację?

Po 3 miesiącach zaprosimy Cię na sesję pytań i odpowiedzi Q&A na żywo, podczas której Karla odpowie na Twoje pytania, jakie pojawiły się po wykorzystywaniu wiedzy z kursu w życiu. To nie koniec, po 6 miesiącach odbędzie się jeszcze jedno Q&A ,aby  zadać pytania, które pojawiły się później. Dobrze przeczytałeś_aś: cztery webinary i dwa Q&A, na żywo, żeby zapoznać się z treściami i zastanowić, czego jeszcze potrzebujesz się dowiedzieć.

To nie wszystko 😉

Będzie też dodatkowy materiał dla tych, którzy dopiero przygotowują się do narodzin drugiego dziecka. Uczestnicy szkolenia dostaną też nagranie “Jak przygotować starszaka na narodziny młodszego rodzeństwa?”, w którym Karla opowiada o tym:

 • Czym jest “gotowość na rodzeństwo”?
 • Wiek dziecka a rozumienie ciąży.
 • Pierwsze rozmowy o ciąży i wspólne przygotowania – w co włączyć starszaka?
 • Czego robić mniej, a czego więcej w czasie ciąży?
 • Ciążowe komplikacje: pobyt w szpitalu, zalecenia oszczędzania się a opieka nad starszakiem.
 • Jak wspomóc malucha w czasie rozłąki z mamą i czy można ją przejść łagodniej.
 • Pierwsze chwile noworodka w domu.
 • O co prosić bliskich w czasie ciąży?

Ponieważ obydwie chciałybyśmy, żeby bezpłatny webinar odpowiadał na realne potrzeby, napisz, proszę, w komentarzu pod tym postem: jaki temat Ci się marzy? O czym chcesz posłuchać? Co zaprząta Twoją głowę? Czego się obawiasz w związku z pojawieniem się nowego członka rodziny? Z czym masz kłopot będąc rodzicem lub opiekunem dwójki i więcej dzieci? 

Czekamy na Twój komentarz poniżej!