Niedawno zdradzałam pierwsze szczegóły Parentflixa – mojego klubu online dla rodziców (jeśli ominął Cię ten wpis, zerknij TUTAJ), a dziś przyszedł czas na przedstawienie pierwszych pięciorga Ekspertów! Pierwszy nabór do klubu, którym zainteresowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania, już za nami.
Pierwszym z Ekspertów Klubu dla rodziców jest dr n. med. Kacper Toczyłowski – specjalista pediatrii, w trakcie specjalizacji z chorób zakaźnych
Kacper o sobie
Doświadczenie zdobywałem pracując w kilku oddziałach pediatrycznych, poradni lekarza rodzinnego, poradniach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, a także w pogotowiu ratunkowym.
Od 5 lat pracuję także na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku, oprócz tego od 7 lat jestem wykładowcą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Pracuję także naukowo. Na swoim koncie mam już ponad 30 publikacji i doniesień zjazdowych poświęconych chorobom zakaźnym u dzieci. Należę do Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego (PTP), Europejskiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych Dzieci (ESPID), w którym pełnię rolę reprezentanta Young ESPID dla Polski, a także przynależę do Azjatyckiego Towarzystwa Chorób Zakaźnych Dzieci (ASPID).
Pediatrią zajmuję się od ponad 8 lat. Jednak nie tylko książki i praktyka nauczyły mnie słuchać dzieci i rozumieć rodziców. Pracując zawodowo, codziennie zdobywam nową wiedzę i nowe cenne doświadczenie. Ważne, a może nawet ważniejsze jest jednak to, co robię po pracy. Prywatnie jestem mężem cudownej kobiety i ojcem dwójki wspaniałych dzieci. To właśnie oni są tym unikalnym źródłem znacznej części moich kompetencji.
Dla kogo przygotowałem program kursu?
Jeżeli planujesz mieć dzieci lub jesteś świeżo upieczonym rodzicem, a nawet jeśli Twoje dzieci są już duże – wiedza zdobyta w tym kursie pomoże Ci prawidłowo reagować na problemy zdrowotne Twojego dziecka. Nauczysz się podstaw prawidłowego rozpoznawania i interpretowania objawów najważniejszych chorób. Nauka medycyny nie ma końca, dlatego podkreślam, że kurs nie zrobi z Ciebie pediatry. Zdaję sobie jednak sprawę, jak łatwo jest się zagubić w gąszczu internetowych informacji i dobrych rad z otoczenia, więc te podstawy pomogą Ci podjąć właściwą decyzję odnośnie zdrowia Twojego dziecka. Jak już pewnie zauważyłaś_eś, moja praca zawodowa i naukowa kręci się głównie wokół chorób zakaźnych dzieci. Dlatego kurs poświęcony jest głównie tematyce najczęstszych zakażeń u dzieci, ich objawów, metod leczenia i sposobów skutecznej profilaktyki.
Co robię w Parentflixie?
- Dzielę się z klubowiczami wiedzą o skutecznych metodach wzmacniania odporności dziecka.
- Dostarczam wiedzę o podstawowych badaniach laboratoryjnych w pediatrii.
- Podpowiadam, jak się przygotować na daleką podróż z dzieckiem.
- Odpowiadam na pytania o szczepienia ochronne.
- Rozmawiam z klubowiczami o częstych mitach w chorobach pasożytniczych.
- Uczę jak właściwie postępować w przypadku biegunki i wymiotów u dziecka.
- Wyjaśniam, kiedy trzeba pilnie skonsultować ból brzucha u dziecka, a kiedy można samodzielnie radzić sobie z nim w domu.
- Pomagam prawidłowo mierzyć temperaturę u dziecka i dawkować leki przeciwgorączkowe.
- Wskazuję najważniejsze i najbardziej niepokojące objawy, z którymi trzeba zgłosić się do lekarza, jeśli dziecko ma gorączkę.
- Przedstawiam najważniejsze przyczyny wysypki na skórze dziecka oraz podpowiadam, co należy robić, jeśli dziecko ma wysypkę.
- Opowiadam o chorobach przenoszonych przez kleszcze i ich objawach u dzieci.
Dr Kacper w każdym miesiącu aż do końca 2021 roku prowadzi dla Klubowiczów_ek 1 webinar oraz 2 transmisje live z sesją pytań i odpowiedzi!
Kolejne Ekspertki – to aż 3 znakomite dietetyczki dziecięce, działające pod nazwą Mamada
Mamada (czyli Maja, Marzena i Daria) o sobie:
Tu Maja Lech-Fitowska, Marzena Szpak i Daria Matyjak. Jesteśmy dyplomowanymi dietetyczkami, których pasją i specjalizacją jest żywienie kobiet w ciąży, w trakcie laktacji oraz rozszerzanie diety niemowląt.
Ukończyłyśmy 5-letnie studia magisterskie na kierunku Żywienie Człowieka i Dietetyka we Wrocławiu. Na ostatnim roku studiów postanowiłyśmy dzielić się naszymi pasjami i tworzyć treści edukacyjne dla przyszłych i obecnych rodziców, a tym samym rozpowszechniać rzetelną wiedzę opartą na badaniach naukowych. Wtedy też przyjmowałyśmy już naszych pierwszych pacjentów, prowadziłyśmy warsztaty żywieniowe dla rodziców i zanurzałyśmy się po uszy w tematykę szeroko pojętego rodzicielstwa.
Regularnie aktualizujemy naszą wiedzę na szkoleniach, konferencjach oraz czytając książki i najnowsze badania naukowe z tej dziedziny. Bliskie są nam założenia Rodzicielstwa Bliskości, co stanowi mocny filar naszej działalności edukacyjnej w temacie rozszerzania diety niemowląt oraz pracy z trudnościami żywieniowymi na różnych jego etapach.
Dla kogo tworzymy treści?
- dla rodziców niemowląt i małych dzieci do 3. roku życia,
- dla osób zainteresowanych rozszerzaniem diety – także metodą BLW,
- dla opiekunów mierzących się z trudnościami żywieniowymi na różnych etapach rozszerzania diety ich dziecka, w tym w okresie neofobii,
- dla rodziców planujących stosowanie lub stosujących diety wegetariańskie w żywieniu swoich dzieci, szukających rzetelnych informacji o bezpiecznym ich bilansowaniu,
- dla opiekunów dzieci cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe, niedobór żelaza czy innych składników odżywczych,
- dla osób zaniepokojonych sposobem żywienia ich dziecka, szukających odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Naszym celem w Parentflixie jest:
- przekazanie klubowiczkom aktualnej, rzetelnej wiedzy na temat żywienia niemowląt i małych dzieci,
- pokazanie, że etap rozszerzania diety wcale nie musi być pełen stresu, frustracji i poczucia winy,
- udowodnienie za pomocą badań naukowych, że dzieci są kompetentne i warto ufać ich wyborom żywieniowym,
- uczenie, jak empatycznie towarzyszyć dziecku w poznawaniu nowych smaków,
- dawanie narzędzi do pełnego spokoju i pewności siebie przechodzenia przez różne etapy żywienia dziecka, także te trudne i wymagające.
W Klubie Mamada przeprowadza 1 webinar merytoryczny miesięcznie oraz 2 sesje Q&A na żywo w miesiącu, podczas których odpowiada na pytania klubowiczów dotyczące żywienia niemowląt i małych dzieci.
Kolejną ekspertką w Klubie będzie dr Jagoda Sikora – psycholożka dziecięca w trakcie specjalizacji!
Jagoda o sobie
Jestem psychologiem dziecięcym w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej dzieci i młodzieży, doktorem psychologii i facylitatorem metody Self-Reg. Moje naukowe zainteresowania koncentrują się w około macierzyństwa i psychologii rozwojowej. Uwielbiam swoją pracę i z chęcią wspieram dzieci i rodziców w radzeniu sobie z wyzwaniami, które stają na ich drodze. Szczególnie bliski jest mi temat regulacji emocji. Posiadam doświadczenie w pracy klinicznej, które zdobywałam i ciągle zdobywam pracując z dziećmi i młodzieżą między innymi w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka na licznych oddziałach somatycznych oraz w innych placówkach wsparcia ambulatoryjnego i dziennego. Pracuje również na Uniwersytecie Śląskim w Instytucie Psychologii na stanowisku adiunkta oraz prowadzę szkolenia dla specjalistów i rodziców. Przeprowadziłam ponad 1000 godzin szkoleń i zajęć dydaktycznych.
Ukończyłam dwa poziomy szkolenia certyfikacyjnego z podejścia Self-Reg (metody samoregulacji), studium terapii dzieci i młodzieży oraz kurs podstawowy podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach TSR. Odbyłam liczne szkolenia z zakresie pracy interwencyjnej i diagnostycznej z dziećmi i młodzieżą. W 2020 redagowałam merytorycznie książkę Agnieszki Stążki-Gawrysiak „Self-regulation. Szkolne wyzwania” wydaną przez Znak oraz rozpoczęłam działalność psychoedukacyjną w przestrzeni internetu. Prywatnie jestem żoną jednego męża i mamą trójki chłopców, którzy stale motywują mnie do rozwoju.
Czym zajmuję się w Parentflixie?
W Klubie prowadzę webinary na temat regulacji dziecięcych emocji – także tych trudnych. Pomagam też przyjrzeć się Waszej rodzicielskiej złości i lękom, które mogą pojawić się na różnych etapach. Skupiam się również na emocjach, które mogą pojawiać się po trudnym porodzie. Jako ekspertka, pracująca w szpitalu, dzielę się meandrami psychologii klinicznej dziecka, w tym związku ciała z umysłem.
„Pani Od Snu”. Psycholożka, terapeutka poznawczo-behawioralna bezsenności (CBT-I), pedagożka, promotorka karmienia piersią i doula. Mówczyni i trenerka (pracowała jako ekspertka od snu m.in. z Google, ING, GlobalLogic, Agorą i Treflem), prelegentka TEDx. Certyfikowana specjalistka medycyny stylu życia – IBLM Diplomate – pierwsza w Polsce psycholożka z tym tytułem. Wspiera dorosłych i dzieci doświadczające problemów ze snem.
Więcej o Magdalenie TUTAJ.
0 komentarzy