Poznajcie kolejnych Ekspertów Klubu dla rodziców!

sty 11, 2021 | Klub | 0 komentarzy

Niedawno przedstawiłam pierwszych pięcioro Ekspertów Parentflixa – mojego klubu online dla rodziców (jeśli ominął Cię ten wpis, zerknij TUTAJ). Pierwszy nabór do klubu, którym zainteresowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania, już za nami.

 

A dziś przyszedł czas na zaprezentowanie pozostałej trójki ekspertów!

 

Kolejną psycholożką dziecięcą w Parentflixie jest mgr Karla Orban

Karla o sobie

Jestem psychologiem, trenerką empatycznej komunikacji, superwizorką placówek edukacyjnych. Od 2008 roku wspieram rodziny, nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi. Jestem autorką cyklu webinarów dla rodziców Codziennik Rodzica oraz redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego, w którym piszę o psychologii i rodzicielstwie. Szkolę się w podejściu systemowym i interwencji kryzysowej (jestem członkiem ICISF w trakcie procesu certyfikacji). W mojej pracy bliskie mi jest Porozumienie Bez Przemocy oraz teoria więzi – jestem absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów” u Agnieszki Stein I i II stopnia.

Pracuję z rodzinami od 2008 roku, początkowo jako nauczycielka (moje pierwsze studia to filologia stosowana, jestem dwujęzyczna). Zdobywałam doświadczenie zawodowe w szkołach, przedszkolach, ośrodku dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, a także w Dolnośląskim Centrum Onkologii. W ramach swojej prywatnej praktyki przyjmuję ponad 700 rodzin rocznie. Specjalizuję się w trudnościach związanych z psychosomatyką i fizjologią (zaburzenia wypróżniania, snu, karmienia).

W 2020 roku mocno rozwinęłam swój warsztat trenerski. Prowadziłam webinary dla rodziców (dwa rozbudowane kursy, niezliczone webinary) i specjalistów dziecięcych (ponad 330 osób ukończyło szkolenie o zaparciu nawykowym i moczeniu). W 2020 roku prowadziłam także szkolenia dla klientów korporacyjnych, m.in. Roche, AON, Capgemini, State Street Corporation. Byłam także konsultantką merytoryczną II sezonu animacji dla dzieci „Bobaski i Miś” wydawnictwa Studia Trefl.

Prywatnie jestem mężatką i mamą trójki dzieci wychowywanych trzyjęzycznie.

Czym się dzielę w Parentflixie? 

W Klubie opowiadam o codziennym życiu i relacjach w rodzinie. Skupiam się na komunikacji z małymi dziećmi do 6 roku życia, ich emocjach i wyzwaniach. Z uwagi na mój proces doskonalenia w zakresie terapii systemowej, poruszam tematy związane z systemem rodzinnym, w tym relacją między dorosłymi: partnerami i członkami rodziny, także dziadkami. Mówię także o seksualności, tej dziecięcej i tej w Waszym związku, z perspektywy spotkania emocji i ciała.

Karla – tak jak pozostali eksperci – w każdym miesiącu aż do końca 2021 roku prowadzi dla Klubowiczów_ek 1 webinar oraz 2 transmisje live z sesją pytań i odpowiedzi!


Kolejna Ekspertka to mgr Ula Petrycka-Fruga – neurologopeda!

 

Ula o sobie:

Nazywam się Ula Petrycka-Fruga, jestem logopedą i neurologopedą, a z wykształcenia również filologiem polskim. Od 8 lat pracuję z dziećmi nad rozwojem ich komunikacji, mowy i wymowy w ramach zajęć indywidualnych i grupowych. Prowadzę również konsultacje dla rodziców. Jestem autorką gier logopedycznych TAKI SAM! oraz bloga kiedydologopedy.pl

Każde dziecko powinno mieć możliwość komunikowania się, każdy opiekun zasługuje na przyjemność rozmowy z dzieckiem. Ta zasada towarzyszy mi od ponad 8 lat, podczas których wielu moich podopiecznych miało okazję rozwinąć mowę, a przede wszystkim jej fundament – komunikację. Cieszę się, że powstaje w sieci miejsce, w którym rodzice będą mogli znaleźć rzetelną wiedzę i jestem zaszczycona, że będę mogła je współtworzyć.

Szewc bez butów chodzi?

Gdy w 2019 roku urodził się mój syn, wiedziałam że nie powinnam, nie mogę i nie chcę wykonywać z nim żadnych ćwiczeń logopedycznych. I rzeczywiście tak jest– pracę zostawiam w pracy, a w domu jestem już tylko mamą. Mimo tego Leon okazał się bardzo komunikatywnym dzieckiem i teraz, mając półtora roku, wypowiada już proste zdania. Jak to się stało? Zupełnie nieświadomie i mimowolnie zastosowałam odpowiednik tego, do czego zachęcają fizjoterapeuci – przyjaznej pielęgnacji. Tylko na gruncie komunikacyjnym.

 

Nad czym pracuję z klubowiczami w Parentflixie?

 

W klubie podpowiadam, jak rozwijać mowę malucha dzięki drobnym zmianom w codziennym życiu. Kursantki i kursanci uczą się ze mną:

 • Jak nawiązać kontakt i dialogować już z niemowlakiem
 • Na czym polega intencja komunikacyjna oraz jak spędzać czas, aby maluch ją przejawiał
 • Jakie są fundamenty komunikacji, czyli co musi “działać”, aby dziecko mówiło
 • Kiedy można spodziewać się pierwszych słów i jak malucha do nich zachęcić
 • Jak sprawdzić czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo i mieści się w tak zwanych “oknach rozwojowych”
 • Jak się bawić z dzieckiem, aby przy okazji wspierać rozwój mowy
 • Jakie zabawki i akcesoria wybierać

Dyskutujemy też nad przekonaniami, między innymi:

 • Czy to prawda, że chłopcy mówią później?
 • Czy dziecko rozgada się w przedszkolu?
 • Czy wady wymowy są dziedziczone?
 • Czy wielojęzyczność wpływa na opóźnienie w rozwoju mowy?

 


 

W pierwszej edycji ostatnią ekspertką Klubu Parentflix jestem ja – mgr Magdalena Komsta, założycielka Klubu oraz bloga Wymagajace.pl

Jestem psycholożką, terapeutką poznawczo-behawioralną bezsenności CBT-I, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL i doulą.

Jestem także certyfikowaną przez The International Board of Lifestyle Medicine specjalistką medycyny stylu życia – IBLM Diplomate, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Ukończyłam Wydział Psychologii oraz Wydział Pedagogiki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz szereg kursów i szkoleń, w tym z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).

Od 2010 roku prowadzę szkolenia, a od 2012 roku pracuję indywidualnie z doświadczającymi problemów ze snem dorosłymi, dziećmi i młodzieżą.

Występuję na konferencjach i szkoli profesjonalistów, w tym lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów, z zakresu snu. Udzielam eksperckich wypowiedzi w mediach. Jako konsultantka merytoryczna współpracowałam z Wydawnictwem Agora przy wydaniu polskiego tłumaczenia książki “Spokojny Sen” Sarah Ockwell-Smith. Z Wydawnictwem Trefl współtworzyłam serię książek dla dzieci “Dobranoc, Trefliki na noc”.

Czym zajmuję się w Parentflixie?

Przede wszystkim w Klubie na „dzień dobry” można znaleźć kilkanaście przeprowadzonych przeze mnie przez ostatnie 2 lata szkoleń online.

Fot. Studio Prototypownia

Poza tym prowadzę webinary na temat snu dzieci, między innymi o tym:

 • w jaki sposób nocne karmienia wpływają na sen?
 • jak wyprowadzić dziecko z łóżka rodziców?
 • jak stworzyć dobry rytuał wieczorny?
 • jak wspierać prawidłowy rytm dobowy dziecka?
 • jak przygotować dziecko do drzemek z nianią czy w żłobku?
 • jak wprowadzić drugiego rodzica – najczęściej tatę dziecka – do opieki wieczornej i nocnej?
 • jak sobie radzić z parasomniami – dziwnymi zachowaniami w trakcie snu i przy zasypianiu?

Dzielę się też wiedzą o śnie dorosłych, przede wszystkim o radzeniu sobie z bezsennością w ciąży i wczesnym rodzicielstwie oraz poprawie jakości snu dzięki zmianom stylu życia mimo bycia rodzicem High need baby.

W Klubie przeprowadzam również sesje pytań i odpowiedzi, ale także transmisje live – serię, którą nazwałam KOMSTANS, na temat medycyny stylu życia – motywując się wspólnie z Klubowicz(k)ami do ruchu i zdrowego żywienia.


PARENTFLIX POWRACA W KWIETNIU 2022.


0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Zamów moją najnowszą książkę "Czwarty Trymestr"!

Już od 25 stycznia weż udział w wyzwaniu prowadzonym przez dr Jagodę Sikorę.

W kwietniu 2022 roku ponownie będziesz mieć okazję dołączyć do Klubu.