Poznajcie kolejnych Ekspertów Klubu dla rodziców!

sty 11, 2021 | Klub

 

Niedawno przedstawiłam pierwszych pięcioro Ekspertów Parentflixa – mojego klubu online dla rodziców (jeśli ominął Cię ten wpis, zerknij TUTAJ). Pierwszy nabór do klubu, którym zainteresowanie przerosło moje najśmielsze oczekiwania, już za nami.

 

A dziś przyszedł czas na zaprezentowanie pozostałej trójki ekspertów!

 

Kolejną psycholożką dziecięcą w Parentflixie jest mgr Karla Orban

Karla o sobie

Jestem psychologiem, trenerką empatycznej komunikacji, superwizorką placówek edukacyjnych. Od 2008 roku wspieram rodziny, nauczycieli i specjalistów pracujących z dziećmi. Jestem autorką cyklu webinarów dla rodziców Codziennik Rodzica oraz redaktorką Kwartalnika Laktacyjnego, w którym piszę o psychologii i rodzicielstwie. Szkolę się w podejściu systemowym i interwencji kryzysowej (jestem członkiem ICISF w trakcie procesu certyfikacji). W mojej pracy bliskie mi jest Porozumienie Bez Przemocy oraz teoria więzi – jestem absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów” u Agnieszki Stein I i II stopnia.

Pracuję z rodzinami od 2008 roku, początkowo jako nauczycielka (moje pierwsze studia to filologia stosowana, jestem dwujęzyczna). Zdobywałam doświadczenie zawodowe w szkołach, przedszkolach, ośrodku dla rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka, a także w Dolnośląskim Centrum Onkologii. W ramach swojej prywatnej praktyki przyjmuję ponad 700 rodzin rocznie. Specjalizuję się w trudnościach związanych z psychosomatyką i fizjologią (zaburzenia wypróżniania, snu, karmienia).

W 2020 roku mocno rozwinęłam swój warsztat trenerski. Prowadziłam webinary dla rodziców (dwa rozbudowane kursy, niezliczone webinary) i specjalistów dziecięcych (ponad 330 osób ukończyło szkolenie o zaparciu nawykowym i moczeniu). W 2020 roku prowadziłam także szkolenia dla klientów korporacyjnych, m.in. Roche, AON, Capgemini, State Street Corporation. Byłam także konsultantką merytoryczną II sezonu animacji dla dzieci „Bobaski i Miś” wydawnictwa Studia Trefl.

Prywatnie jestem mężatką i mamą trójki dzieci wychowywanych trzyjęzycznie.

Czym się dzielę w Parentflixie? 

W Klubie opowiadam o codziennym życiu i relacjach w rodzinie. Skupiam się na komunikacji z małymi dziećmi do 6 roku życia, ich emocjach i wyzwaniach. Z uwagi na mój proces doskonalenia w zakresie terapii systemowej, poruszam tematy związane z systemem rodzinnym, w tym relacją między dorosłymi: partnerami i członkami rodziny, także dziadkami. Mówię także o seksualności, tej dziecięcej i tej w Waszym związku, z perspektywy spotkania emocji i ciała.

Karla – tak jak pozostali eksperci – w każdym miesiącu aż do końca 2021 roku prowadzi dla Klubowiczów_ek 1 webinar oraz 2 transmisje live z sesją pytań i odpowiedzi!


Kolejna Ekspertka to mgr Ula Petrycka-Fruga – neurologopeda!

 

Ula o sobie:

Nazywam się Ula Petrycka-Fruga, jestem logopedą i neurologopedą, a z wykształcenia również filologiem polskim. Od 8 lat pracuję z dziećmi nad rozwojem ich komunikacji, mowy i wymowy w ramach zajęć indywidualnych i grupowych. Prowadzę również konsultacje dla rodziców. Jestem autorką gier logopedycznych TAKI SAM! oraz bloga kiedydologopedy.pl

Każde dziecko powinno mieć możliwość komunikowania się, każdy opiekun zasługuje na przyjemność rozmowy z dzieckiem. Ta zasada towarzyszy mi od ponad 8 lat, podczas których wielu moich podopiecznych miało okazję rozwinąć mowę, a przede wszystkim jej fundament – komunikację. Cieszę się, że powstaje w sieci miejsce, w którym rodzice będą mogli znaleźć rzetelną wiedzę i jestem zaszczycona, że będę mogła je współtworzyć.

Szewc bez butów chodzi?

Gdy w 2019 roku urodził się mój syn, wiedziałam że nie powinnam, nie mogę i nie chcę wykonywać z nim żadnych ćwiczeń logopedycznych. I rzeczywiście tak jest– pracę zostawiam w pracy, a w domu jestem już tylko mamą. Mimo tego Leon okazał się bardzo komunikatywnym dzieckiem i teraz, mając półtora roku, wypowiada już proste zdania. Jak to się stało? Zupełnie nieświadomie i mimowolnie zastosowałam odpowiednik tego, do czego zachęcają fizjoterapeuci – przyjaznej pielęgnacji. Tylko na gruncie komunikacyjnym.

 

Nad czym pracuję z klubowiczami w Parentflixie?

W klubie podpowiadam, jak rozwijać mowę malucha dzięki drobnym zmianom w codziennym życiu. Kursantki i kursanci uczą się ze mną:

 • Jak nawiązać kontakt i dialogować już z niemowlakiem
 • Na czym polega intencja komunikacyjna oraz jak spędzać czas, aby maluch ją przejawiał
 • Jakie są fundamenty komunikacji, czyli co musi “działać”, aby dziecko mówiło
 • Kiedy można spodziewać się pierwszych słów i jak malucha do nich zachęcić
 • Jak sprawdzić czy mowa dziecka rozwija się prawidłowo i mieści się w tak zwanych “oknach rozwojowych”
 • Jak się bawić z dzieckiem, aby przy okazji wspierać rozwój mowy
 • Jakie zabawki i akcesoria wybierać

Dyskutujemy też nad przekonaniami, między innymi:

 • Czy to prawda, że chłopcy mówią później?
 • Czy dziecko rozgada się w przedszkolu?
 • Czy wady wymowy są dziedziczone?
 • Czy wielojęzyczność wpływa na opóźnienie w rozwoju mowy?


W pierwszej edycji ostatnią ekspertką Klubu Parentflix jestem ja – mgr Magdalena Komsta, założycielka Klubu oraz bloga Wymagajace.pl

Jestem psycholożką, terapeutką poznawczo-behawioralną bezsenności CBT-I, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL i doulą.

Jestem także certyfikowaną przez The International Board of Lifestyle Medicine specjalistką medycyny stylu życia – IBLM Diplomate, a także członkinią Polskiego Towarzystwa Badań nad Snem oraz Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia.

Ukończyłam Wydział Psychologii oraz Wydział Pedagogiki w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz szereg kursów i szkoleń, w tym z zakresu terapii poznawczo-behawioralnej (CBT).

Od 2010 roku prowadzę szkolenia, a od 2012 roku pracuję indywidualnie z doświadczającymi problemów ze snem dorosłymi, dziećmi i młodzieżą.

Występuję na konferencjach i szkoli profesjonalistów, w tym lekarzy, dietetyków i fizjoterapeutów, z zakresu snu. Udzielam eksperckich wypowiedzi w mediach. Jako konsultantka merytoryczna współpracowałam z Wydawnictwem Agora przy wydaniu polskiego tłumaczenia książki “Spokojny Sen” Sarah Ockwell-Smith. Z Wydawnictwem Trefl współtworzyłam serię książek dla dzieci “Dobranoc, Trefliki na noc”.

Czym zajmuję się w Parentflixie?

Przede wszystkim w Klubie na „dzień dobry” można znaleźć kilkanaście przeprowadzonych przeze mnie przez ostatnie 2 lata szkoleń online.

Fot. Studio Prototypownia

Poza tym prowadzę webinary na temat snu dzieci, między innymi o tym:

 • w jaki sposób nocne karmienia wpływają na sen?
 • jak wyprowadzić dziecko z łóżka rodziców?
 • jak stworzyć dobry rytuał wieczorny?
 • jak wspierać prawidłowy rytm dobowy dziecka?
 • jak przygotować dziecko do drzemek z nianią czy w żłobku?
 • jak wprowadzić drugiego rodzica – najczęściej tatę dziecka – do opieki wieczornej i nocnej?
 • jak sobie radzić z parasomniami – dziwnymi zachowaniami w trakcie snu i przy zasypianiu?

Dzielę się też wiedzą o śnie dorosłych, przede wszystkim o radzeniu sobie z bezsennością w ciąży i wczesnym rodzicielstwie oraz poprawie jakości snu dzięki zmianom stylu życia mimo bycia rodzicem High need baby.

W Klubie przeprowadzam również sesje pytań i odpowiedzi, ale także transmisje live – serię, którą nazwałam KOMSTANS, na temat medycyny stylu życia – motywując się wspólnie z Klubowicz(k)ami do ruchu i zdrowego żywienia.

 

0 komentarzy

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Kup dostęp do nowego szkolenia o śnie!

Książka, która dostarczy Ci wiedzy i zapewni spokojny start w macierzyństwo.