Myślisz o odstawieniu dziecka od piersi?
Nie wiesz, jak zmniejszyć liczbę karmień w ciągu dnia?
Przeraża Cię wizja odstawienia od piersi w nocy, nie masz pomysłu, jak miałoby wyglądać wieczorne usypianie?
Nie wiesz, jak się za to zabrać, ale wiesz, że chciałabyś zrobić to łagodnie?
Masz wątpliwość, jak zbilansować dietę swojego dziecka po odstawieniu od piersi?
Obawiasz się, jak poradzić sobie z jego zmiennym apetytem?
Nie wiesz, jakie mleko mu podawać i czy w ogóle potrzebuje jeszcze mleka?

ZDOBĄDŹ RZETELNE INFORMACJE O TYM, KIEDY, PO CO I JAK W DUCHU RODZICIELSTWA BLISKOŚCI ZAKOŃCZYĆ KARMIENIE PIERSIĄ

Kim jesteśmy? Dlaczego warto nas posłuchać?

Magdalena Komsta – jestem bliskościową psycholożką, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL i doulą.
Prowadzę bloga Wymagajace.pl oraz grupę wsparcia na FB dla rodziców wymagających dzieci. Ukończyłam szkolenie "Rodzicielstwo Bliskości dla profesjonalistów" prowadzone przez Agnieszkę Stein. Jestem redaktorką "Kwartalnika Laktacyjnego". Współpracuję z Bliskim Miejscem oraz Akademią Pawła Zawitkowskiego.
Prowadzę warsztaty w całej Polsce oraz udzielam indywidualnych konsultacji rodzicom dzieci od urodzenia do 3 roku życia oraz parom oczekującym dziecka. Dotychczas w procesie łagodnego kończenia drogi mlecznej wspierałam ponad 300 mam.

Nazywam się Zuzia Antecka i jestem dyplomowanym dietetykiem i psychologiem. Specjalizuję się w żywieniu dzieci. Swoje porady opieram na dowodach naukowych i kieruję się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem. Uczę jak ukształtować pozytywne nawyki żywieniowe u dzieci i dorosłych. Pomagam rodzicom zamienić ich dzieci w małych smakoszy. Na blogu Szpinak robi bleee pokazuję, jak dobrze karmić dzieci i nie zwariować. Jestem autorką aż 5 kursów on-line! Organizuję webinary i Fb live dotyczące żywienia dzieci. Prowadzę konsultację z rodzicami dzieci mających trudności z jedzeniem. Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego.
Ukończyłam m.in. szkolenia “Dziecko w gabinecie dietetyka”, "Karmienie dziecka w aspekcie logopedycznym" oraz “Wybiórczość pokarmowa w ujęciu sensoryczno-motorycznym”. Moje artykuły ukazały się m.in. w magazynie "Charaktery" oraz w "Kwartalniku Laktacyjnym".

JAK ŁAGODNIE ZAKOŃCZYĆ KARMIENIE PIERSIĄ

Kurs on-line

Temat odstawienia poruszony z 2 perspektyw - psychologicznej oraz dietetycznej!

Zobacz, czego dokładnie dowiesz się w czasie kursu:

 • do kiedy warto karmić piersią i czym jest samoodstawienie
 • czy Twoje dziecko nadal powinno być karmione piersią na żądanie
 • czy leczenie, powrót do pracy, wyjazdy mamy, adaptacja do żłobka, starania lub zajście w kolejną ciążę oznaczają konieczność odstawienia dziecka od piersi
 • czy zakończenie karmienia sprawi, że będziesz bardziej wypoczęta, a Twoje dziecko przestanie się budzić w nocy
 • jak zmniejszyć liczbę karmień w ciągu dnia
 • kiedy i jak w łagodny sposób odstawić nocne karmienia
 • jak poradzić sobie z emocjami po podjęciu decyzji o końcu "drogi mlecznej"

Magda

 • jak Twoja dieta wpływa na wartość odżywczą mleka
 • jakie alergeny przenikają do mleka matki
 • czy w czasie karmienia piersią można jeść wszystko, jak układać swoją dietę, gdy dziecko ma alergie
 • jakie mleko podać dziecku po zakończeniu karmienia piersią
 • kiedy mleko modyfikowane jest dobrym rozwiązaniem i w czym najlepiej je podawać
 • mleko roślinne, czy to rzeczywiście mleko
 • czy moje dziecko zacznie jeść więcej pokarmów stałych, gdy przestanę je karmić piersią
 • Wapń, żelazo, białko tłuszcz - najważniejsze składniki w diecie małego dziecka

Zuzia

Kolejna edycja kursu będzie dostępna w maju 2018 r.!

Co dokładnie otrzymasz, zapisując się na kurs on-line “Jak łagodnie zakończyć karmienie piersią?”

Dostęp do 12 nagrań video, łącznie ponad 300 minut nagrań!
Dodatkowy webinar Q&A (dla osób, które kupią kurs w pierwszym terminie)
Sześciomiesięczny dostęp do wszystkich materiałów znajdujących się w kursie. 
Wsparcie w zamkniętej grupie na FB (tylko dla uczestników kursu)
Dodatkowe materiały w pdf podsumowujące nagrania i ułatwiające skorzystanie z kursu!
Naszą opiekę na grupie FB przez pierwsze 2 miesiące
Przykładowy 3-dniowy jadłospis bogaty w wapń
20% zniżki na zakup pamiątkowej biżuterii z mleka mamy od MilkyWay Jewelry

Kolejna edycja kursu będzie dostępna w maju 2018 r.!

Gwarancja satysfakcji - 14 dni. Jeśli w ciągu 14 dni od dnia opłacenia kursu uznasz, że z jakiegokolwiek powodu nie jesteś zadowolona z tego kursu, zwrócimy Ci wszystkie pieniądze.

KUPUJĄC KURS OTRZYMUJESZ:

 • 6-miesięczny dostęp on-line do wszystkich materiałów w ramach kursu (materiały kursowe zostaną udostępnione 16 lutego 2018 (piątek), po zakończeniu sprzedaży)
 • 12 nagrań video, tłumaczących szczegółowo najważniejsze trudności, które możesz napotkać w czasie odstawienia dziecka od piersi
 • Dodatkowe materiały w formie PDF do wykorzystania w czasie procesu odstawiania: lista produktów bogatych w wapń, opis najważniejszych zasad żywienia dzieci, sprawdzone techniki na zabawę z dzieckiem, schemat rytuału wieczornego ułatwiającego zasypianie, sprawdzone metody na odsmoczkowanie
 • Dodatkowe nagranie mp3, wyjaśniające jakie problemy zdrowotne mogą powodować częste wybudzanie się dziecka
 • 3-dniowy przykładowy jadłospis dla odstawionego dziecka - bogaty w wapń i wszystkie niezbędne składniki
 • Dostęp do zamkniętej grupy na FB, na której masz możliwość zadawania dodatkowych pytań i korzystania z doświadczenia innych mam (grupa ma już 150 członków!)
 • Opiekę ekspertów na grupie (Magdy i Zuzi) przez okres 2 miesięcy od momentu zakupienia kursu

OPINIE NASZYCH KURSANTEK

Basia

Po pierwsze - zakończenie karmienia piersią to nie jest rzecz, która sama się dzieje. Więc z mojej perspektywy warto jak najwięcej się o samym procesie dowiedzieć: o możliwych reakcjach, o tym, co dzieje się z tym czasie z dzieckiem i z matką, o różnych strategiach na odstawienie. To jest pierwszy powód mojego entuzjazmu dla tego kursu. Po drugie - ufam prowadzącym. Czytam oba blogi, oglądam webinary, z Magdą odbyłam raz konsultację . I pomyślałam, że jeśli ktoś ma mi opowiedzieć o odstawieniu, to tym dziewczynom zaufam. Po trzecie - materiały, możliwość obejrzenia wszystkiego długo po kursie, grupa wsparcia na FB oraz aktywna pomoc prowadzących PO zakończeniu kursu uważam za rzecz bezcenną. Ten drugi etap kursu, czyli czas po kursie (pytania, wymiana doświadczeń, porady prowadzących), to jest chyba równie wartościowa rzecz, jak część pierwsza. Po czwarte - Magdy i Zuzi dobrze się słucha. Mówią spokojnie, wyraźnie, są przygotowane i pewne swojej wiedzy. Dla mnie forma ma duże znaczenie, bo wzbudza moje zaufanie.

Anka Grzywacz

Kupiłam kurs Magdy i Zuzi, bo wraz z mężem wychowujemy nasze alergiczne dziecko w duchu rodzicielstwa bliskości i chcemy jak najlepiej przygotować się do zakończenia karmienia piersią. Synek niedawno skończył rok i myślimy o zakończeniu drogi mlecznej, ale nie chcemy robić tego gwałtownie. Do tego dochodzą wątpliwości związane z jego dietą, gdy zakończymy karmienie, a mały nie będzie mógł jeść wielu rzeczy, w tym nabiału. 

Podczas dwóch webinarów otrzymałam ogromną dawkę wiedzy psychologicznej i dietetycznej. Nie miałabym czasu wyszukiwać tych wszystkich informacji w sieci czy w książkach. Magda i Zuzia rozwiały wiele moich wątpliwości i dały też wiele tematów do rozważań. Forma webinarów na żywo, których można później odsłuchać sprawdziła się super. Mimo szczerych chęci nie dałam rady być na żywo, bo w tym czasie usypiałam dziecko, ale mogłam w późniejszym terminie podczas spaceru z dzieckiem na spokojnie posłuchać sobie nagrań. Dodatkową pomocą była grupa na FB, na której prowadzące udzielały dodatkowych odpowiedzi. 

Katarzyna Piotrowska

Z całego serca polecam kurs 'Jak łagodnie zakończyć karmienie piersią'. Wiedza, którą dzielą się na webinarach Magda i Zuzia to absolutny must-have dla każdej mamy i to niezależnie od etapu swojej 'drogi mlecznej'. Przyznam, że sama miałam wysokie wymagania co do kursu ponieważ bardzo nie lubię tracić swojego czasu na nudne prezentacje, które powtarzają w kółko to samo, szczęśliwie nie zawiodłam się i otrzymałam kawał konkretnej wiedzy, co ważne - o solidnych fundamentach naukowych.

Ola B.

Kurs przekroczył moje oczekiwania. Mimo nazwy dotyka nie tylko kwestii odstawiania, ale również usypiania i rozszerzania diety. Zuzia rozwiała mnóstwo moich wątpliwości, które miałam przy rozszerzaniu diety, dlatego polecam kurs już dla rodziców 6-miesięcznych dzieci. Dostałam mnóstwo praktycznych wskazówek, które przy kolejnym dziecku będę mogła zastosować dużo, dużo wcześniej, by uporządkować karmienia i móc całkowicie odstawić dziecko zanim karmienie stanie się dla mnie niechcianym obowiązkiem.

Gracjana

Kurs Magdy i Zuzi po pierwsze zdejmuje z rodziców presję, obala mity i dostarcza rzetelnej wiedzy i narzędzi ku temu, by łagodnie, w zgodzie ze sobą i z poszanowaniem potrzeb i temperamentu dziecka oraz w Wam wygodnym tempie zakończyć karmienie piersią. Polecam, zwłaszcza że wskazówki okazały się skuteczne i u nas zadziałało 🙂

Chcę poznać rzetelne informacje o tym, jak, w duchu rodzicielstwa bliskości, zakończyć karmienie piersią

Dołącz do 170 zadowolonych mam!

Poznaj sposoby na łagodne zakończenie karmienia piersią, zgodne z założeniami Rodzicielstwa Bliskości

Warsztaty w Krakowie i Lublinie
ZOBACZ
close-image