Ładowanie Wydarzenia
To event minęło.

W niewielu kwestiach dotyczących opieki nad dzieckiem panuje tak dużo mitów, jak w temacie odpieluchowania. Informacje, które słyszymy od własnych rodziców stoją w sprzeczności z zaleceniami fizjoterapeutów. Oczekiwania ze strony przedszkoli nijak mają się do oczekiwania na gotowość dziecka do procesu pożegnania z pieluchą.

Stąd pomysł na warsztat, podczas którego przyjrzymy się wspólnie odpieluchowaniu – zarówno od strony psychologicznej, jak i fizjologicznej oraz czysto technicznej.

Jeśli zależy Ci nad pożegnaniu z pieluchami bez stresu i przemocy oraz zastanawiasz się nad tym:
– po czym poznać, że dziecko jest gotowe na odpieluchowanie?
– jak przygotować dziecko, siebie i dom do tego procesu?
– kiedy zacząć?
– od czego zacząć?
– ile to może potrwać?
– jak wygląda nocne odpieluchowanie?
– jak reagować na ewentualne trudności?

to spotkanie jest dla Ciebie.

Prowadząca: Magdalena Komsta – jestem psycholożką, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL oraz doulą . Prowadzę bloga Wymagajace.pl. Publikuję swoje teksty także w magazynie „Dziecko i Psychologia” oraz „Kwartalniku Laktacyjnym”. Dla Wydawnictwa Agora przygotowałam konsultację merytoryczną książki „Spokojny sen” Sarah Ockwell-Smith. Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego w Warszawie. Prowadzę warsztaty stacjonarne, kursy online, grupy wsparcia laktacyjnego oraz udzielam indywidualnych konsultacji rodzicom dzieci od urodzenia do 3 roku życia oraz parom spodziewającym się dziecka. Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości.

Koszt: 80 zł/osoba
Zapisy i pytania: kontakt@matecznik-poznan.pl
Miejsce: warsztatownia Cook Look Book, ul. Kochanowkiego 1/12b w Poznaniu