Ładowanie Wydarzenia
To wydarzenie minęło.

Czy zdarzyło Ci się słyszeć uwagi, że zbyt długo karmisz piersią?

Bliscy – a nawet lekarze! – mówią Ci, że dziecko zacznie jeść więcej stałych pokarmów, gdy przestaniesz karmić piersią?

A może zalewają Cię komunikaty o szkodliwości długiego karmienia dla rozwoju i psychiki dziecka?

Właśnie o takich mitach i obawach porozmawiamy podczas wyjątkowego, darmowego webinaru z Magdaleną Komstą oraz Zuzanną Antecką!

Jeśli nie będziesz mogła być obecna na żywo, nie szkodzi – po spotkaniu prześlemy Ci nagranie, które będziesz mogła obejrzeć przez kolejne 48 godzin.

https://szkolenia.wymagajace.pl/dkp

 

Uczestnictwo w webinarze pozwoli Ci dowiedzieć się:

  • Czy starsze dziecko trudniej odstawić od piersi niż niemowlaka?
  • Czy nocne karmienia powodują próchnicę?
  • Czy możliwe jest długie karmienie, jeśli mama jest aktywna zawodowo?
  • Czy długie karmienie jest szkodliwe dla psychiki dziecka?
  • Czy mleko naprawdę zaspokaja potrzeby dziecka w kontekście ochrony przed anemią i niedoborami wapnia?
  • Czy możliwe jest przypadkowe odstawienie od piersi w czasie rozszerzania diety?
  • Czy długie karmienie może negatywnie wpływać na organizm mamy?
  • Czy odstawienie od piersi pomaga dziecku jeść więcej stałych pokarmów?

Spotkanie odbędzie się 19.11.19, o godz. 21:00 i potrwa ok. 1,5 godz. Po spotkaniu wszyscy zapisani Uczestnicy otrzymają link do powtórki, którą można obejrzeć przez 48 godz.

https://szkolenia.wymagajace.pl/dkp

 

O ekspertkach:
Magdalena Komsta – z wykształcenia jestem psycholożką, terapeutką poznawczo-behawioralną bezsenności, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL, doulą oraz instruktorką szkoły rodzenia. Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości.
Wspieram kobiety w okresie okołoporodowym, matki karmiące piersią oraz rodziców i opiekunów dzieci do lat trzech, zwłaszcza tych najbardziej wymagających, borykających się z trudnościami ze snem.
Od 2016 roku tworzę bloga Wymagajace.pl. Moją działalność w Internecie obserwują setki tysięcy osób. Prowadzę warsztaty, konsultacje indywidualne (w Akademii Pawła Zawitkowskiego oraz online), grupę wsparcia dla mam oraz szkolenia i kursy online. Szkolę również profesjonalistów.
Regularnie występuję w mediach lub udzielam eksperckich wypowiedzi. Publikuję  teksty w „Kwartalniku Laktacyjnym” oraz magazynie „Dziecko & Psychologia”. Jako konsultantka merytoryczna współpracowałam z Wydawnictwem Agora przy wydaniu polskiego tłumaczenia książki „Spokojny Sen” Sarah Ockwell-Smith.
Prywatnie jestem mamą ponadczteroletniej dziewczynki.
Zuzia Antecka – jestem dietetyczką i psycholożką, mamą Szpinakożercy, specjalistką od żywienia dzieci na każdym etapie życia. Pomagam rodzicom zamienić ich dzieci w Małych Smakoszy. Podpowiadam, jak ukształtować u nich dobre nawyki i zdrowe relacje z jedzeniem. Jedzenie traktuję pozytywnie – jako źródło przyjemności i zdrowia. Swoje porady opieram na aktualnej wiedzy naukowej, zdrowym rozsądku, a przede wszystkim poczuciu, że jedzenie pomaga nam dbać o siebie, a dzieci naprawdę chcą jeść dobrze!
Na blogu Szpinak robi bleee – Zuzanna Antecka pokazuję, jak dobrze karmić dzieci i nie zwariować. Jestem autorką kursów on-line, szkoleń, webinarów oraz e-booka „Fe-book” o niedoborach żelaza w diecie dzieci. Prowadzę konsultacje z rodzicami dzieci mających trudności z jedzeniem. Szkolę również specjalistów z zakresu psychologicznych aspektów trudności w żywieniu dzieci. Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego. Ukończyłam wiele szkoleń z zakresu trudności w żywieniu dzieci, aktywnie uczestniczę w konferencjach i spotkaniach ze specjalistami z różnych dziedzin. Jestem współautorką książki „Mamy dla Mamy”. Moje artykuły ukazały się m.in. w magazynie „Charaktery” oraz w „Kwartalniku Laktacyjnym”.