Czy dziecko powinno oglądać bajki? Powitajmy ekspertkę od dzieci w świecie technologii.

wrz 27, 2021 | Eksperci Parentflixa, Parentflix | 1 komentarz

 

Dziś przedstawię Ci trzecią specjalistkę, która debiutuje w roli ekspertki w moim klubie w październiku 2022. Przygotowała ścieżkę, jakiej jeszcze w Parentflixie nie było.

O co chodzi ze ścieżkami wiedzowymi?

Postanowiłam, że nowi eksperci, podczas dołączania do Klubu będą przygotowywali ścieżki wiedzowe. Każda ścieżka będzie składała się z 6 szkoleń na żywo, przeprowadzanych przez 6 kolejnych miesięcy. Dzięki temu ekspert przeprowadzi Cię przez proces dający fantastyczną dawkę wiedzy, serwowaną kawałek po kawałku, w uporządkowany sposób. Z takiej ścieżki wyjdziesz z poczuciem spełnienia, zmiany i z „poukładaną” głową. Spokojnie, czytaj dalej, a zrozumiesz o czym mówię!

Czy ścieżka to wszystko, co otrzymam od ekspertów?

Nie, każdy ekspert raz w miesiącu oprócz webinaru ze ścieżki, przeprowadzi sesję Q&A, na której odpowie na Twoje pytania oraz zaprosi Cię do dyskusji na Parentflixowej platformie społecznościowej.

 

No to co, zdradzić Ci kto będzie trzecią ekspertką, która wejdzie do Parentflixa już w październiku? 

Cześć! Tutaj Joanna Kołak. Prawdopodobnie możemy się już znać z mojego edukacyjnego Instagrama, gdzie dzielę się wiedzą dotyczącą dwujęzyczności i rozwoju dzieci w świecie nowoczesnych mediów.

Jestem psycholożką i doktorką nauk społecznych. Pracuję jako badaczka i wykładowczyni na University of Salford (Manchester, UK). Od 9 lat zajmuję się naukowo badaniem rozwoju językowego i poznawczego dzieci dwujęzycznych. Jako konsultantka w mojej firmie doradzam również rodzicom w kwestiach dwujęzycznego wychowania; prowadzę webinary i konsultacje. Od ponad 3 lat drugim ważnym obszarem mojej pracy badawczej jest rozwój językowy i poznawczy dzieci w świecie mediów cyfrowych. Jestem współautorką pierwszych systematycznych narzędzi do oceny potencjału edukacyjnego aplikacji na tablety dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Obecnie badam, czy małe dzieci (2-4 lata) mogą się czegoś nauczyć z aplikacji edukacyjnych na tablety, i jakie warunki muszą spełniać takie aplikacje, żeby mogły być nazwane edukacyjnymi. W mojej pracy najbardziej pasjonuje mnie możliwość kontaktu z dziećmi i ich rodzicami oraz śledzenie rozwoju dzieci w ujęciu podłużnym (na przestrzeni lat).

Ogromnie się cieszę, że będę miała okazję przez pół roku regularnie dzielić się swoją wiedzą z Klubowiczkami. Ścieżka, którą przygotowałam, da rodzicom praktyczne wskazówki jak budować zdrową relację dzieci z cyfrowym światem.

Moja ścieżka nosi tytuł: Dziecko w świecie mediów, technologii i Internetu” i tak będzie wyglądać w kolejnych miesiącach:

1. październik 2021: Bajki dla dzieci – czy, jakie, ile i kiedy?

2. listopad 2021: Aplikacje i gry komputerowe i mobilne dla dzieci

3. grudzień 2021: Kiedy i jak wprowadzać dziecku własny tablet i telefon?

4. styczeń 2022: Higiena cyfrowa w rodzinie oraz podstawy bezpieczeństwa w sieci

5. luty 2022: Problematyczne zachowania dzieci w relacji z mediami – jak ich unikać i jak sobie z nimi radzić?

6. marzec 2022: Kreatywne wykorzystanie mediów w rodzinie – o pozytywnej stronie

Daj znać w komentarzu, jak podoba Ci się propozycja Joanny!

 

Parentletter – newsletter dla świadomych rodziców. Zapisz się na listę i otrzymuj pełne wsparcia treści.

1 komentarz

  1. Świetna informacja! Często zaglądam na instagrama Pani Joanny. Tym bardziej cieszę się, że będzie dzielić się swoja wiedzą w taki sposób.
    Pozdrawiam 🙂

GRUPA DLA SPECJALISTÓW

BEZPŁATNY WYKŁAD

Wykład online „Gdy maluch urodzi się chory”

TEMATY

AKTUALNOŚCI

Kup dostęp do nowego szkolenia o śnie!

Książka, która dostarczy Ci wiedzy i zapewni spokojny start w macierzyństwo.